ورزش چهره و اندام از نيازهاي طبيعي پوست است و از پيري زودرس جلوگيري مي‌كند و اين ورزش مانند هر ورزش ديگري باعث سلامت و زيبايي پوست مي‌گردد.

قبل از شروع تمرينات ورزشي صورت لازم است پوست صورت و گردن در افرادي كه پوست چرب دارند با يك مرطوب كننده و در افرادي كه پوست خشك دارند با يك كرم چرب پوشانيده شود.

ورزش صورت

صورت خود را با ورزش زیبا نگه دارید

نرمشهاي صورت را مي‌توان در هر زماني انجام داد ولي بهترين موقع زماني است كه خسته نباشيد. سپس در كمال آرامش ، به پشت خوابيده و تمرينات حركتي زير را انجام دهيد.
۱-  در حاليكه به سقف نگاه مي‌كنيد، چشمها را تا حد ممكن باز كنيد و تا ۵ شماره بشماريد، اين حركت را ده مرتبه انجام دهيد (به خاطر داشته باشيد كه هر حركت را تا آن‌جا كه امكان دارد محكم و آهسته انجام دهيد)
۲-    بيني را به حال عطسه (يا گرفتن بيني) در آوريد و بازدم را از سوراخهاي آن خارج كنيد. (۵ مرتبه)
۳-    دهان را به سمت چپ متمايل كنيد و خميازه بكشيد. (۵ مرتبه)
۴-    دهان را به سمت راست متمايل كنيد و خميازه بكشيد. (۵ مرتبه)
۵-    دهان را باز نگهداريد،‌ بطوريكه عضله لب بالا ثابت و در محل خود بماند و لب پائين را تا حد امكان پائين بياوريد. (۵ مرتبه)
۶-     لبها را به حالت سوت زدن در آوريد و به حالت اول برگردانيد.
۷-    دهان را طوري باز كنيد كه به نظر آيد مي‌خواهيد فرياد بزنيد و مجدداً به حال اول برگردانيد. (۱۰مرتبه)
۸-  دهان و گونه‌ها را با هوا  پر كنيد و تا ۱۰ شماره بشماريد بعد  هوا را خالي كنيد. (۱۰ مرتبه) اين تمرين ساده از پيدايش خط لبها پيشگيري مي‌كند و اگر خطي بوجود آورده باشد با انجام مرتب اين تمرين از بين مي‌رود.
۹-  هر دو ابرو را تا حد ممكن پائين بياوريد (اخم كنيد) بعد ابروها را كاملاً بالا بكشيد و بعد از چند لحظه ابروها را به حالت اول برگردانيد. (۱۰ مرتبه)
۱۰ـ با حركات لبها، چانه را كاملاً پايين بدهيد و هر بار پس از چند لحظه مكث، چانه را به حالت اول برگردانيد. (۱۰مرتبه)
پوست از لايه‌هايي تشكيل شده كه توسط بافت همبندي ظريفي بر روي عضلات قرار مي‌گيرد. هنگامي که پوست خود را ميکشيد اخم مي کنيد و يا بنا بر عادتي، حرکت خاصي را انجام مي دهيد، اين امر بافت همبندی را ضعيف کرده و پوست کش مي آيد و پوست آسيب مي بيند.
حتي شستشو خشک کردن نادرست و خشن پوست هم مي تواند برای پوست مضر باشد.
هنگامي كه پوست خود را مي‌كشيد اخم مي‌كنيد و يا بنابر عادتي، حركت خاصي را انجام مي‌دهيد، اين امر بافت همبندي را ضعيف كرده و پوست كش مي‌آيد و پوست آسيب مي‌بيند.

  موضوع: زیبایی و سلامت, ورزش | برچسب ها : , ,
   تاريخ:۹۰/۱۱/۹   ساعت:۳:۱۹ بعد از ظهر ۱ نظر

پست هاي مرتبط

یک دیدگاه برای “ورزش‌هایی برای صورت”

  1. mahdieh گفت:

    سلام خسته نباشید بسیار سایت زیبا و پر محتوایی دارین ممنونم

نظر شما چیست ؟

    نظر سنجی