بلندترین برج مسكونی ایران واقع در كردستان تهران، با بیش‌از 500 واحد مسكونی و 11 پنت‌هاوس ركورد بالاترین ارزش ملك را در بازار مسكن، به نام خود ثبت كرده است. این ركورد فاصله زیادی با متوسط قیمت مسكن در پایتخت دارد.

در حال حاضر قیمت پایه هرمتر مربع از بنای مسكونی «برج تهران» سه‌میلیون و 800‌هزار تومان تعیین شده، در حالی كه میانگین قیمت مسكن در تهران هم‌اكنون به یك‌میلیون و 400‌هزار تومان رسیده است.

تهرانی‌ها «برج تهران» را به ساختمان بال‌دار می‌شناسند، اما ساكنان این برج محل زندگی‌شان را به «جزیره» تشبیه‌ می‌كنند چون دورتادور آن را بزرگراه محصور كرده و همه نوع امكانات تجاری، اداری، ورزشی و تفریحی در آن وجود دارد.


عوامل فروش در «برج تهران» قیمت‌‌ها را از مرداد سال گذشته تاكنون تغییر نداده‌اند، اما این به معنی نفوذ ركود مسكن به «جزیره 550 واحدی كردستان تهران» نیست.

قیمت پایه برای فروش هر واحد مسكونی در برج تهران سه‌میلیون و 800‌هزار تومان تعیین شده كه هر چقدر طبقات افزایش پیدا می‌كند، قیمت نیز زیاد می‌شود تا اینكه در طبقه 55 ارزش هر مترمربع به 7‌میلیون و 200‌هزار تومان می‌رسد.

قیمت 12 سال پیش
خانه‌های برج تهران 12 سال پیش 7 برابر قیمت روز بازار پیش‌فروش شد! ساكنان قدیمی این برج می‌گویند در سال 76، برخی واحدها متری 700 تا 800‌هزار تومان پیش‌فروش شد. در آن سال طبق مستندات وزارت مسكن، قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در تهران، 156‌هزار تومان بود.

رمز ورود به این جزیره 550 واحدی پول است. همه نوع قشر با هر نوع ویژگی و خصوصیت زندگی كافی است پول كافی برای خرید یكی از واحدهای این برج را داشته باشد.

مجردها یا سالمندان می‌توانند واحدهای 40 متری را صاحب شوند. خانوارهای تعداد بالا می‌توانند در واحدهای 200 تا 300 متری اقامت دائمی داشته باشند. برای سرمایه‌دارها هم پنت‌هاوس در نظر گرفته شده است.

به گزارش دنیای‌اقتصاد، بازار راکد مسکن گویا به حرکت درآمده و ولع خرید و فروش در میان خریدارانی که تا 4 ماه گذشته زیر بار ریسک خرید نمی‌رفتند تبدیل به مهمترین علت حرکت این بازار شده است.
خرید مسكن یا خرید آرامش و امنیت؟

این استقبال در حالی صورت می‌گیرد که در حال حاضر متوسط قیمت خرید یک خانه در پایتخت بین 5/1 تا 2‌میلیون تومان است، ولی برای خرید یک واحد 170 متری در طبقات بالا در یکی از این برج‌ها باید متری 7میلیون یا به عبارت بهتر یک‌میلیاردو190 میلیون تومان هزینه شود.

نکته قابل توجه در این خرید و فروش‌ها این است که برخی از سرمایه‌گذاران قدر، ترجیح می‌دهند به جای خرید یا پیش‌فروش یک جای یک آپارتمان 15 واحدی در شمال شهر 5 واحد آپارتمان را در یکی از این برج‌ها خریداری کرده و سپس به فروش برسانند؛ چراکه بر خلاف تصورات موجود در بازار مسکن خریداران این واحد‌های پرهزینه نه تنها کم نشده‌اند، بلکه همچنان به دنبال واحد‌ها و منازل اکازیون هستند که در بازار آپارتمان‌های بسازو بفروش کمتر یافت می‌شود و در صورت ساخت این برج‌ها از خرید آن استقبال می‌کنند.

با استناد به مشاهدات و تحقیقات خبرنگار دنیای‌اقتصاد برج سه بال با ارتفاع 176 متری تهران نیز از این عرضه و تقاضا مستثنی نبوده و با گذشت 2 سال از زمان آغاز فروش واحد‌های مسکونی این برج 550 واحدی تنها 35 واحد از آن خالی مانده است.

با بررسی کلی روند ساخت و ساز برج‌های اینچنینی به نظر می‌رسد که با وجود خریداران ثابت، به دلیل هزینه بالا و سرمایه‌گذاری کلان در این زمینه ساخت برج‌های مشابه برج تهران با این نقشه و طرح، تکرار ناشدنی پیش‌بینی می‌شود و این گویای آن است که واحد‌های خردتر در مناطق پایین‌تر شانس و پیش‌بینی خرید بیشتری دارند.

با این وجود، آمار واحد‌های فروخته شده در برج تهران به عنوان تنها برج سه باله در پایتخت حاکی از استقبال خریدارانی است که حاضرند در قبال آرامش و امنیت و امکانات بالا چندین برابر قیمت رایج در بازار مسکن هزینه کنند تا در یکی از واحدهای این برج سکونت داشته باشند.

به گزارش دنیای اقتصاد، برج تهران از سه بال A-B-C تشکیل شده است که بال A دید منظره شمال و بال B دید منظره شرق و بال C دید منظره غرب تهران را دارد. زاویه بین بال‌ها 120 درجه است و این سازه در برابر زلزله 2/8 ریشتری مقاومت دارد. این سازه به طور کلی 550 واحد دارد که 23 واحد آن تجاری و مابقی مسکونی است. این برج شامل 56 طبقه است که 3 طبقه آن در زیر زمین مخصوص پارکینگ و 2 طبقه آن برای واحدهای تجاری و 51 طبقه آن برای واحد‌های مسکونی در نظر گرفته شده است . متراژ واحدها بسیار متفاوت و بنا به سلایق مختلف در نظر گرفته شده است، به طوری که این برج واحدهایی با متراژهای 42، 170، 180، 220، 240، 250، 260، 305، 414 و 434 متر مربع را دربر می‌گیرد.

واحد 42 متری یک سوئیت محسوب می‌شود و متراژی که برای پنت‌هاوس در راس این برج قرار گرفته از 300 تا 600 متر مربع است و 11 پنت‌هاوس برای برج در نظر گرفته شده تریبلکس هستند. لازم به یادآوری است که 14 سال ساخت، مدت زمانی است که این پروژه به طول انجامید تا آماده تحویل شود؛ چراکه ساخت این پروژه از ابتدای سال 72 شروع و از نیمه دوم سال 86 برای فروش عرضه شد، البته این نکته قابل ذکر است که برخی واحدها تا قبل از آماده شدن برای فروش به صورت پیش فروش در اختیار خریداران قرار گرفته و در این مرحله نیز با استقبال خوبی مواجه شده است.

جدیدترین اطلاعاتی که در مورد این سازه از سوی دفتر فروش برج توسط خبرنگار دنیای اقتصاد دریافت شده بدین شرح است: از ابتدای سال76 پیش فروش واحد‌ها با متری 700 تا 800‌هزار تومان آغاز شد و این قیمت طی گذشت زمان با افزایش همراه بود، اما به محض اینکه سال گذشته بازار مسکن با رکود مواجه شد، واحدهای این برج دیگر افزایش قیمتی را تجربه نکرد، به طوری که قیمت‌های فعلی همان قیمت‌های مرداد ماه سال گذشته است.

شارژ از 42‌هزار تا 500‌هزار تومان
در حال حاضر پایه قیمتی که برای هر مترمربع از برخی واحدهای مسکونی این برج در نظر گرفته شده حدود 3‌میلیون و 800‌هزار تومان تا 7‌میلیون و 200‌هزار تومان است و قیمت هر مترمربع از پنت‌هاوس‌ها که تریبلکس است 12‌میلیون تومان تعیین شده که البته این قیمت‌ها قابل مذاکره و انعطاف‌پذیر برای کاهش می‌باشند.

در این میان شارژ ماهانه هر واحد مسکونی بر اساس متری 1000 تومان تعیین شده و ساکنین باید ماهی 42 تا 500‌هزا
ر تومان نیز بابت شارژ ماهانه ساختمان خود پرداخت کنند.

بر اساس اطلاعات واحد فروش این برج قیمتی که برای واحدها پیشنهاد شده بر اساس نظرات کارشناسی و معیارهایی مانند زاویه دید، نوع بال و میزان نورگیری اعلام شده است.

شرایط ویژه‌ای برای فروش واحدها برای خریداران در نظر گرفته شده که این تسهیلات به این شرح اطلاع‌رسانی شده است:
45‌درصد از کل مبلغ در عرض 3 ماه پرداخت شود.

50‌درصد از مبلغ 2 ساله با 10‌درصد کارمزد و 3 ساله با کارمزد 12‌درصد و 4 ساله با کارمزد 14‌درصدی و به علاوه 5‌درصد برای اخذ سند دریافت می‌شود.

یکی از مسوولان فروش در برج تهران در رابطه با فروش واحد‌ها در بازار راکد مسکن توضیح داد: «مطمئنا با رکودی که بر سر بازار حاکم شد شخص سرمایه‌گذار برای بازگشت سرمایه اصلی خود و همچنین میزان سود کمی‌ متحمل ضرر شده است و میزان هزینه برای فعالیت‌های این‌چنینی بستگی به میزان درآمد اشخاص دارد.

اما تقریبا دو ماهی است که ما رونق در بازار خرید را به وضوح مشاهده می‌كنیم؛ چراکه میزان استقبال از خرید واحدها در مقایسه با چند ماه پیش افزایش داشته است.»

شرکت سازنده این برج تنها قصد فروش واحدهای خود را داشته است، اما برخی از مالکان، واحدهایشان را اجاره داده اند و تعداد واحدهایی که در این برج برای اجاره داده می‌شود بسیار کم است.
گفته می‌شود بعضی از شخصیت‌ها در حوزه‌های مختلف اقتصادی، ورزشی، هنری، پزشكی و سیاسی اینجا را برای سکونت انتخاب کرده‌اند.

  موضوع: ترین‌ها, جالب, جامعه | برچسب ها : ,
   تاريخ:۸۸/۰۸/۳   ساعت:۷:۱۴ بعد از ظهر ۱۰ نظر

پست هاي مرتبط

۱۰ دیدگاه برای “گران قیمت‌ترین برجهای مسکونی ایران”

 1. مهدی گفت:

  سلام محمد جان
  خوشحال میشم بعد از این که به اسم مدل لباس لینکم کردی خبرم کنی تا لینکت کنم
  ممنون

 2. اردشیر گفت:

  این مطلب فقط یک پروپاگاندای اقتصادی برای فروش واحد‌های این برج هستش. فقط کافیه یکبار در ساعات تاریکی و شب از کنار این برج رد بشین تا به وضوح ببینید که بیشتر از هفتاد درصد واحد‌های این برج خالی هست. به راحتی می‌تونید چراغ‌ واحد‌هایی که روشن هستند رو بشمرید.
  اتفاقا این برج نماد رکود در بازار مسکن هستش، حالا چطور نویسنده راضی شده حقیقت رو وارونه جلوه بده و بگه که با وجود رکودی که در بازار هست اصلا این رکود تاثیری در خرید و فروش این برج نداشته الله و اعلم. قلم به مزدی هم بد دردیه

 3. نیما گفت:

  با اردشیر کاملا موافقم

 4. سعيد گفت:

  جالب است كه دنياي اقتصاد هميشه برطبل رونق مسكن مي زند و خود مي دانند كه مسكن تا سال ها درركودخواهدبود

 5. ali گفت:

  in maghaalaro hatman yeh bongaahi neveshteh!!

 6. رضا گفت:

  سلام
  يكي از نزديكان من (پدر)در اين برج زندگي ميكند و واحد 220 متري دارد.الانم بشدت پشيمونه از خريد و 7 ماهه كه دنبال خريدار. ديزاين داخلي واحدها واقعا خاص و براي سليقه هاي ايراني دلپسند نيست.ميدونيد داخلش مثل هتل ميمونه و آدم اصلن احساس زندگي تو يك خونه خوب رو نداره.
  هال كوچك +اتاقهاي بزرگ دقيقا مغاير با سليقه ما ايراني هاست كه دوست داريم هال بزرگ داشته باشيم.ولي امكانات خوب و لوازم به كار رفته همش عالي اند.در كل ما كه اصلن باهاش حال نميكنيم و ميخواهيم بفروشيم بياييم بيرون.

 7. F.K گفت:

  من از این برج دیدن کردم با اینکه دید وسیع دارد ولی‌ قسمتی‌ از آپارتمان‌ها دید روی یک دکل برق دارد و دید بقیه هم روی اتوبان است البته من آن را دوسال پیش دیدم و هنوز قسمت ورودی آن تکمیل نشده بود در هر صورت قیمت‌های آپارتمان در تهران به رویه زیاد شده است و دیر یا زود چون قدرت خرید کم شده است قیمتها پایین خواهد آمد

 8. سبز گفت:

  این متن فقط یک تبلیغ بسیار ناشیانه برای فروش واحدهای این برج است. با نظر دوستان کاملا موافقم که این برج نماد رکود بازار مسکن است و جالب اینکه حتی اگر رکود هم نمی بود بدلیل ضعف در تشخیص سلایق ایرانی بسیاری تمایل به خرید واحدهای این برج نشان نمی دادند. با معادل همین مقدار پول برای واحدهای متوسط آن می توان در محمودیه یا زعفرانیه در برجهای به مراتب بهتر و البته کوتاهتر!! صاحب خانه شد.

 9. محمد لطیفی گفت:

  @سبز
  سلام البته بد نیست یه نگاهی هم به تاریخ پست بندازید هااا

 10. حميد گفت:

  مسلما كسي از جنس خودش بد تعريف نمي كنه و فروشنده هم به دنبال اين كه با توجه به ركود مسكن و پايين اومدن وثابت موندن قيمت ها مي خواهد بازار گرمي كنه وقيمت بالا بگه شايد قيمت پايين تر بخرن.خلاصه به نظر من ديگه دوران دوران تبليغات سوء و قيمت هاي نجومي مسكن تمام شده…..

نظر شما چیست ؟