گر چشم های شما به نور شدید حساس شده  یا ساعت های طولانی با کامپیوتر کار می کنید، برای محافظت از چشمانتان بهتر است از عینک آنتی رفلکس استفاده کنید.

چشم تنها عضو بدن است که دارای پوشش محافظ نمی باشد و بدین ترتیب امواج مضر نور خورشید و اشعه الکترومگنتیک مانیتور می تواند به آسانی وارد چشم شده و به آن آسیب برساند. حتماً در هنگام کار با کامپیوتر، از عینک‌های آنتی رفلکس استفاده کنید.  زیرا به میزان زیاد نور مضر را کم کرده و کاملاً چشمانتان احساس راحتی می‌کند.

anti-reflex-glases

پوشش آنتی رفلکس بازتاب نور را به حداقل رسانده و عبور نور را تا ۹۹ درصد ممکن می سازد. در نتیجه دید بهتر و شفافتر را در روز ، به ویژه در زمان تابش نور خورشید ودر هنگام رانندگی شبانه ، ممکن می سازد. عدسی پلاستیکی آنتی رفلکس در مقایسه با شیشه ای ، سبکتر و به لحاظ فشرده بودن ظریفتر است. پوشش جنس پلاستیک در برابر خش مقاوم تر و بادوامتر است. پوشش آنتی استاتیک باعث عدم جذب ذرات گرد و غبار بر روی عدسی شده و به تمیز ماندن آن کمک می کند.

در صورتی که درخشندگی صفحه مانیتور شما زیاد است، آن را تنظیم کنید و در استفاده طولانی مدت از رایانه از عینک ضد اشعه استفاده نمایید. در طول کار با کامپیوتر با تمرکز روی هر چیز دیگری به جز صفحه رایانه چشم‌ها را در حالت استراحت و آرامش قرار دهید. در فاصله زمانی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت از جای خود بلند شوید، استراحت یا نرمش کنید.

خیلی‌ها متأسفانه عادت دارند برق اتاق را خاموش کنند و با کامپیوتر کار کنند این بدترین کار ممکن است. کار، هر چقدر هم که مهم باشد، مهم‌تر از چشم شما نیست، باید باور کنید که چشم ضعیف می‌شود.

در مورد نور اطراف، توصیه می گردد که نور مهتابی در اطراف طوری باشد که مستقیماً به چشم شما نتابد و همچنین در مانیتور بازتاب نداشته باشد.

iranew
iranew@gmail.com

One thought on “ضرورت استفاده از عینک آنتی رفلکس”

  1. سلام

    مطلبتون خیلی مفید فایده بود.اما واسم ۱سوال پیش اومده، این پوشش انتی رفلکس خودش

    چیه؟یعنی چه مایع یا عنصری روی عینکو میپوشونه و چطور باعث میشه نور از شیشه عینک

    عبور نکنه؟؟

    باتشکر/رها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *