یک جراح استخوان می‌گوید: به نظر من یک سری اعمال و حرکات وجود دارد که مغز انسان قادر به انجام نیست و یا اینکه برای آن‌ها برنامه ریزی نشده است. تست زیر این نکته را ثابت می‌کند.

تست زیر نمونه‌ی از حرکاتی است که با انجام آن مغز درگیر و گیج می‌شود. حتی اگر بارها و بارها این عمل را انجام دهید، مغز با سرد گمی زیاد همان نتیجه را نشان خواهد داد و هیچ تغییری به وجود نخواهد آمد.

یعنی شما نمی‌توانید، با سعی و تمرین مداوم پای‌تان را با هوش کنید. چرا که مغز شما از قبل برنامه ریزی شده است.

این تست بسیار هیجان انگیز تنها چند ثانیه طول می‌کشد. باور کردنی نیست، ولی کاملاً صحت دارد. همین حالا آن را امتحان کنید:

۱٫ در حالی‌که مقابل مانیتورتان نشستید (هر جای دیگر مانند؛ صندلی، مبل…) پای راستتان را کمی بالا آورید و در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

۲٫ در همین حال با دست راست شماره ۶ را در هوا بنویسید. مسیر چرخش پای شما تغییر کرد نه؟!! یعنی پای شما خلاف عقربه‌های ساعت شروع به چرخیدن کرد. درسته؟!!

هنوز دانشمندان علتی برای این عکس‌العمل مغز پیدا نکرده‌اند. در نتیجه هیچ کاری برای تغییر آن نمی‌توان انجام داد. جالب بود نه؟!!…. شما می‌توانید بارها و بارها این آزمایش را انجام دهید و بارها و بارها همان نتیجه را مشاهده کنید.

نویسنده:سارا تیموری

iranew
iranew@gmail.com

9 thoughts on “یک حرکت ساده اما غیر ممکن”

  1. سلام مطالب سایت شما بدلیل تنوع عناوین مورد بحث بسیار جالب میباشد و شور و هیجان مضاعفی را در دنبال کردن پیوسته در روزهای متوالی در ما ایجاد میکند. با آرزوی توفیق و پیشرفت روز افزون شما.

  2. کلا مطالب سایت شما را به دقت کامل مطالعه میکنم بسیار پربارو علمی میباشد امیدوارم همیشه وهمواره موفق وشاد وخرم باشید وافرادی که چنین سایت هایی را مدیریت می کنند افرادی با شرف نیز میباشند بر خلاف افرادی که با تبلیقات سو برای خود با بوق وکرنا آلودگی غیر علمی وجهل ترویج میکنند چون آگاهی=بر چیده شدن عالم نما ها می گردد

  3. سلام.خیلی سایت باحالی دارین.خیلی مطالبش جالب و دوست داشتنیه.سعی کنید مسائل روانشناسی و تاثیر ذهن در زندگی رو بیشتر باز کنید.مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *