این گروه های غذایی برای جلوگیری از افزایش وزن، به شما کمک می کنند و دوره جوانی شما را طولانی می سازند.

%d8%ba%d8%b0%d8%a7%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%da%a9%d9%87-%da%a9%d9%85%da%a9-%d9%85%db%8c%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af-%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%85

۱- تا می توانید میوه جات و سبزیجات تازه مصرف کنید. دست کم روزانه در ۵ نوبت آنها را در وعده های غذایی خود بگنجانید!
۲- پروتئین مصرف کنید! از دهه چهارم زندگی ، ماهیچه ها شروع به تحلیل رفتن می کنند . سالانه تقریبا ۱ درصد از حجم عضلات ، کم می شود؛ برای جبران این نقیصه بدن نیازمند به مواد پروتئینی است. اما منبع تامین این پروتئین هم بسیار برای بدن مهم است.
تحقیقات نشان می دهند که بهترین منابع تامین پروتئین ، غلات ، حبوبات ، گوشت سفید و جانوران دریایی ، تخم مرغ ، مواد پروتئینی کم چرب و لبنیات هستند .

۳- مصرف چربی اشباع نشده امگا ۳ را بیشتر کنید . چربی امگا ۳ در ماهی سالمون و تن ، زیاد است . این ماده مانع پیری زودرس مغز و ابتلا به آلزایمر می شود . البته برخی مواد گیاهی نیز غنی از امگا ۳ هستند .

۴- غلات زیاد بخورید ! مشتقات حاصل از غلات مانند جو ، گندم ، برنج ، که به همراه سبوس آنها باشد ، برای بدن بسیار سودمند هستند . یک دسته از این محصولات که گلوکز کمتری داشته باشند ، مفید تر هستند .

۵- از نوشیدنی های مناسب استفاده کنید . الکل ننوشید ، قهوه ، چای ، آب گوارا ، آب میوه های تازه و مایعات مفید تا می توانید بنوشید .

۶- و به عنوان آخرین توصیه تا می توانید ورزش کنید! در مورد فواید ورزش هر چه گفته و نوشته شود باز کم است. ورزش هورمون ها را متعادل ، ماهیچه ها و عضلات را محکم و سوخت و ساز بدن را تنظیم می کند. تحقیقات نشان می دهند که ورزش فرآیند پیری و بیماری های مربوط به افزایش سن را ، حداقل ۱۶ سال به عقب می اندازد . ورزش کیفیت زندگی را بسیار بهبود می بخشد .

iranew
iranew@gmail.com

5 thoughts on “غذاهایی که کمک میکنند جوان تر بمانیم”

 1. بسیار ممنون از مطالب مفید پزشکی که میفرستید ولی سعی کنید یه کم تخصصی تر به آن بپردازید.

 2. داشتن آرامش خاطر +مواد غذایی ذکر شده +گوشت شتر مرغ که حاوی امگا ۳ فراوان به جای مرغ ماشینی بی خاصیت و شیمیایی +ایجاد محیط وجو بدون ارعاب و بدون دغدغه که وظیفه حتمی مسولین مملکتی است می تواند تاثیر به سزایی داشته باشد

 3. باسلام
  دوست عزیز سپاسگذارم از ارسال متن های مفیدتان

  همه اینها که گفتید + اراده وافکار خوب می توانند ما را جوان وبشاش نگاه دارند . البته تفریح هم برای بدن و روح و روان لازم است .
  چون جسم وروح از هم تاثیر می پزیرند، لذا انگیزه برای رفتن به دل طبیعت مثل : کویر ،کوه ،دشت ،جنگل ،دریاچه ،دریا ،برکه ،و … بهترین یاریگر روح وروان ماست تا تمدد اعصاب یافته و برای رویارویی بهتر با زندگی شهری آماده باشیم .
  طبیعت بهترین دوست سلامتی جسم ،روح وروان و اندیشه ، ماست .

  شاد باشید و سربلند بر فراز کوه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *