بعضی مواقع شرایط جوی طبیعی محیطی و یا … بصورتی می شود که باعت خشکی لب ها می شود و این خشکی باعث از بین رفتن زیبایی لب ها و استیل صورت می شود ولی نگران نباشید راه حل این کار در دستان ما است برای دیدن راه حل به ادامه مطلب بروید …

%d8%ac%d9%84%d9%88%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%ae%d8%b4%da%a9-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d9%84%d8%a8%d9%87%d8%a7
جلوگیری از خشک شدن لبها

یکی از مشکلات معمول  در فصل زمستان خشک شدن لب ها و ترک خوردگی آنهاست. زیرا لب ها فاقد غدد چربی بوده و به خشکی محیط خارج بسیار حساس اند و به آسانی ترک می خورند. ترک خوردن لبها  علل مختلفی دارد و می تواند در هر فصلی اتفاق بیافتد.
رعایت نکات زیر می تواند به جلوگیری از ایجاد لب های ترک خورده کمک کند:
یکی از کارهایی که بیشتر مردم برای مقابله با خشکی لب ها انجام می دهند خیس کردن لب ها با آب دهان است . این کار نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه موجب تشدید آن می شود. به جای لیس زدن از یک پماد لب استفاده کنید.
در زمستان به خصوص در روز هایی که باد زیاد می وزد با یک شال یا ماسک لب هایتان را بپوشانید.
از پماد های لب دارای ضد آفتاب استفاده کنید، چون آفتاب می تواند سبب ایجاد ترک در لب های شما شود و یا اینکه آن را بدتر کند.
یک کپسول ویتامین E را باز کنید و آن را روی لب هایتان بمالید و اضافی آن را با انگشتتان پاک کنید.
یکی از علل خشکی لب ها، استرس و خستگی است که می توان با استراحت کافی و استفاده از ویتامین های B,E,C کمی از مشکلات لب ها را رفع کرد.
برای آنکه لب هایتان را مرطوب نگه دارید باید از محصولات با پایه وازلین یا موم زنبور عسل و یا پماد ساده وازلین استفاده کنید. از محصولات خوش طعم اجتناب کنید زیرا موجب می شوند شما دائما در تلاش برای لیسیدن لب هایتان باشید.

iranew
iranew@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *