امروزه در بین بسیاری از جوانان بخصوص دختر ها مد شده که باید بینی خمد را عمل کنند تا از جو محیط عقب نمانند در بسیاری از این موارد این افراد دچار مشکلاتی از قبیل افتادگی بینی زشتی صورت دوگانگی شخصیت و… می شوند و حالا ما در این پست تصمیم داریم شما را با جراحی بینی کاملا آشنا سازیم …

ز بین تمام اعمال زیبائی ، جراحی پلاستیک بینی که اصطلاحاً ” رینوپلاستی ” نامیده می شود از ویژگی های خاصی برخوردار است لذا سعی می کنم با تفضیل بیشتری مورد بحث قرار گیرد . این عمل چیزی بیشتر از مهارت جراحی است و در حقیقت تلفیقی از علم و هنر است . جراح زیبایی بینی قبل از هر چیز یک پزشک است  و فاکتورهای پزشکی و روانی که باعث شده یک فرد سالم با میل خودش برای انجام یک جراحی مراجعه کند رابه خوبی درک می کند  ضمناً او مثل میکل آنژ یک مجسمه تراش است . میکل آنژ تکه سنگی در اختیار داشت و با چشم بصیرت اثر خود را در لابلای آن می دید .وی با تراشیدن قسمتهای زاید سنگ اثر خود را در معرض دید دیگران قرار داد . جراح زیبایی بینی نیز با درنظرگرفتن شکل مناسب بینی برای هر صورت خاص ، با برداشتن قسمتهای اضافی و حالت دادن به قسمتهای باقیمانده سعی میکند اثر هنری خود را در معرض دید قرار دهد. بدیهی است وی هیچگاه به بینی به طور منفرد نگاه نمیکند بلکه بینی را درکنار سایر اجزای صورت بیمارش می بیند . به عبارت بهتر نمی توان با در نظر گرفتن یک بینی ایده ال به خلق یک بینی زیبا پرداخت بلکه بهترین بینی نوعی است که با سایر اجزاء صورت هماهنگی داشته باشد.

%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c
جراحی بینی

تصور و انتظارات غیر واقع بینانه درمورد جراحی پلاستیک بینی زیاد است. همیشه این امکان وجود ندارد که بافت انسان را به گونه ای تغییر داد تا آنچه بیمار دلش می خواهد حاصل شود. هدف جراح این است که ظاهر بیمار را در طی اعمالی که به دقت برنامه ریزی شده اند زیباتر کند . اینکه او چگونه به این مهم دست می یابد به میزان زیادی بستگی به آموزش ، تجربه، علم و مهارت او دارد و تمامی این فاکتورها بسیار متغیر هستند. همکاری بیمار وواکنش های ناخواسته نیز نقش بسیاراساسی در نتیجه نهایی یک عمل جراحی دارد .جراح نمی تواند نتیجه نهایی عمل را تضمین کند بلکه قادر است تضمین کند که تمامی تلاش خود را برای حصول نتیجه بهتر بکارخواهدبرد .

هر متقاضی جراحی پلاستیک بینی باید از حقایق زیرآگاه باشد:

۱ –  هدف هرعمل زیبایی بهبود بخشیدن به وضع ظاهری است نه رسیدن به زیبایی کامل و مطلق .

۲ – هر فردی که متقاضی این عمل است ممکن است به دلایل مختلفی ازجمله نوع پوست کاندید خوبی برای جراحی نباشد لذا جراحی برای هرفرد متقاضی توصیه نمیشود .به طور مثال در بینی های گوشتی دست جراح در جمع کردن نوک بینی خیلی باز نیست .بینی گوشتی به دماغی گفته میشود که پوست آن ضخیم و غضرو فهای نوک بینی ضغیف است . غدد چربی پوست این بینی ها معمولا زیاد است و نفود این غدد در لابلای پوست باعث ضخیم شدن پوست شده است . جراح  در طی عمل زیبائی بینی نمیتواند جنس پوست را تغییر دهد  و عمده کارهائی که  وی انجام میدهد بر روی غضروف و استخوان بینی است . لذا نوک بینی کسانی که بینی آنها گوشتی است بعد از عمل خیلی جمع نمیشود و ممکن است بعد از عمل ، فرد عمل شده از جمع  نشدن نوک بینی  اش ناراضی باشد. پزشک ،ضمن بررسی کلیه جوانب ،در صورت لزوم در مورد وضعیت پوست فرد نیز به وی توضیح خواهد داد.لازم به ذکر است که اکثر افرادی که نوک بینی خیلی بزرگی دارند فکر میکنند بینی آنها گوشتی است در صورتیکه همانطورکه قبلا هم توضیح دادم اگر بزرگ بودن نوک بینی بدلیل ضخامت پوست باشد ما با محدودیت های فوق الذکر مواجهیم اما اگر بزرگی نوک بینی بدلیل بزرگ بودن غضروفهای نوک بینی باشد ،این بینی گوشتی نیست و برای عمل کردن مشکلی ندارد لذا اگر در مورد جنس پوست بینی خودتان و گوشتی بودن یا نبودن آن ابهامی دارید  توصیه میکنم حضورا مراجعه کنید تا از نزدیک بینی شما معاینه شود.

۳ –  در بچه ها محدودیت های مشخصی وجود دارد که مانع از جراحی پلاستیک بینی قبل از بلوغ کامل می شود . اغلب دختران درپایان ۱۶سالگی و پسرها در پایان ۱۸ سالگی به بلوغ کامل رسیده اند و میتوانند تحت عمل رینوپلاستی قرار گیرند . اصلاح عیوب بینی دراین سن باعث میشود اعتمادبه نفس نوجوان در یک زمان طلایی از زندگی وی بیشتر شود و نباید فراموش کنیم که در این زمان است که نوجوان نه تنها خودش را می شناسد بلکه احتمالاً آینده اش را پایه ریزی خواهدکرد . از طرف دیگر امروزه  تعداد قابل توجهی از متقاضیان رینوپلاستی افراد بالای ۴۰ سال هستند . بسیاری از آنها اظهار می کنند که در زندگیشان از شکل بینی خودشان رضایت نداشته اند و در نهایت برای رینوپلاستی مراجعه کرده اند . چنانچه وضعیت عمومی وسلامتی فرد خوب باشد هیچ وقت برای انجام عمل رینوپلاستی به منظور دستیابی به بینی زیباتر دیر نیست . دراین موارد معمولا رینوپلاستی همراه با سایر اعمال زیبایی صورت مثل کشیدن پوست صورت و … .. به طور همزمان انجام می گیرد .

۴ – چنانچه بیمار مبتلا به انحراف بینی نیز باشد باید همزمان با جراحی پلاستیک و یا قبل از آن  ، انحراف تیغه بینی وی اصلاح شود: میدانیم که دو حفره بینی توسط تیغه  بینی ازیکدیگر جدا میشوند . ایده آل این است که این تیغه در خط  وسط  باشد ولی عملا تیغه بینی اکثر افراد درخط وسط نیست و اصطلاحاً مبتلا به انحراف تیغه بینی هستند . چنانچه این انحراف کم باشد و باعث انسداد راه هوایی و عوارض ناشی از آن نشده باشد احتیاج به عمل جراحی ندارد ولی در مواردی که مسئله ساز شده باشد باید با عمل جراحی اصلاح شود . باید توجه کنیم در کسانی که کاندید عمل جراحی پلاستیک بینی هستند و مبتلا به انحراف تیغه بینی ( هر چند مختصر ) نیز می باشند حتما باید این انحراف اصلاح شود چرا که بعد از عمل رینوپلاستی معمولا سوراخها یا حفرات بینی کوچک می شوند لذا انحراف مختصر تیغه  بینی که قبل از عمل رینوپلاستی مشکلی را ایجاد نکرده است میتواند بعد از عمل رینوپلاستی باعث انسداد راه هوایی شود . پس برای اجتناب از انسداد بعدی بینی، چنانچه انحراف تیغه بینی نیز وجود داشته باشد حتما باید هنگام رینوپلاستی اصلاح گردد .

۵ – اگر چنانچه به هر دلیلی انسداد بینی داشته باشیم مثل بزرگی شاخک های داخل بینی و یا پولیپ بینی باید به طور همزمان با جراحی پلاستیک بینی عوامل انسداد بینی را نیز برطرف کرد .

۶ – لیزر در بسیاری از اعمال جراحی کاربرد مهمی دارد اما در عمل زیبائی بینی کاربردی ندارد و فقط برای برش اولیه به جای تیغ جراحی میتوان از برش لیزری استفاده کرد اما برش لیزری هیچ ارجحیتی از نظر درد بعد از عمل یا نتیجه  بعد از عمل و یا جای بخیه و … بر تیغ جراحی ندارد.

۷– عمل جراحی بینی باعث بهبود و یا تشدید علائم حساسیت بینی نمیشود .   مبتلایان به آلرژی بینی هم میتوانند تحت عمل جراحی قرار گیرند اما لازم است این افراد از قبل از عمل تا مدتی بعد از عمل  تحت درمان با داروهای ضد حساسیت قرار گیرند .

۸- جراحی بینی روی دید و حالت چشم اثری ندارد اما از آنجائیکه تا مدتی بعد از عمل نمیتوانید از عینک استفاده کنید ،اگر تصمیم دارید عمل لیزیک  چشم هم انجام دهید بهتر است ابتدا عمل لیزیک چشم را انجام دهید .با این وجود توصیه میکنم در این مورد با چشم پزشک خودتان نیز مشورت کنید.

۹ – وجود پلاکهای ارتودنسی مانعی برای عمل بینی نیست و مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

۱۰ – با توجه به اینکه امروزه در مراکز جراحی خصوصی کمتر از هالوتان و سایر گازهای بیهوشی دهنده استنشاقی استفاده میشود و داروهای جدید بیهوشی اثرات کبدی یا ندارند و یا اگر هم داشته باشند این تاثیر اندک است ، لذا چنانچه در گذشته نزدیکی بیهوشی داشته اید ، ضرورتی ندارد  که از بیهوشی قبلی شما زمان زیادی گذشته باشد.

۱۱ – حق العمل جراحی بینی از یک شهر به شهر دیگر و حتی از یک منطقه شهری به منطقه دیگر همان شهر و از نزد یک پزشک به پزشک دیگر متفاوت است . هر چند هزینه و قیمت عمل حتما یک فاکتور مهم درانتخاب جراح شما خواهد بود اماکسی موفق تر خواهد بود که بر مبنای فاکتورهای مهمتری مثل کارائی و تجربه ، جراح خود را انتخاب نماید. معمولا پزشکان هزینه عمل را بسته به شکل و نوع بینی و کاری که قرار است روی آن انجام شود مشخص میکنند اما من برای هر عمل زیبائی بینی صرف نظر از شکل و نوع بینی هزینه یکسانی را در نظر میگیرم که هر زمان که مایل باشید شما میتوانید با شماره تلفن  مطب یعنی ۲۲۵۸۳۲۹۱ تماس گرفته و از میزان آن و همپنین از مقدار مخارج مرکز جراحی دقیقا اطلاع پیدا کنید.

۱۲- برای انجام  عمل زیبائی بینی دو تکنیک یا روش به نامهای روش باز و روش بسته وجود دارد . بعضی از جراحان روش بسته را و بعضی دیگر روش باز را ترجیح میدهند اما به طور کلی طرفداران عمل باز در حال افزایش هستند . استفاده کردن یک جراح از یک روش باز یا بسته فی نفسه امتیاز و یا اشکالی را متوجه وی نمیکند  بلکه  مهم این است که نتیجه نهائی مطلوب باشد. مواردی وجود دارد که  غالب پزشکان  روش باز را  ترجیح میدهند  که در این رابطه  میتوان از موارد زیر نام برد : عمل جراحی مجدد ، عمل بر روی بینی ای  که  در اثر تصادف قبلی دفرمه شده باشد ، عمل زیبائی وقتی  که با انحراف بینی شدیدی همراه باشد که شکل ظاهری را هم کاملا کج کرده باشد .
تنها تفاوت روش باز با روش بسته در این است که در  روش باز علاوه بر خط برشی که در روش بسته بکار میرود  ، برش  کوچکی نیز روی پوست کلوملا داده میشود . کلوملا همان قسمت میانی  بین دو سوراخ بینی است که بطور معمول پائین تر از پره های بینی قرار میگیرد.شما میتوانید در عکس بالا محل این برش را که با مارکر مشخص شده است را مشاهده کنید .  این برش این امکان را فراهم میکند که بتوان پوست بینی را بلند کرد و تمامی ساختمانهای اصلی بینی که شامل قسمت استخوانی ، قسمت غضروفی و بافت نرم است را دقیقا مشاهده کرد و عمل جراحی را زیر دید مستقیم انجام داد . محل  جوش خوردن بخیه های این برش  باقی نمیماند و جای نگرانی ندارد. نکته ای که لازم به یاددآوری است اینکه برش خوردن یا برش نخوردن گوشه های بینی یا اصطلاحا پره های بینی ارتباطی به روش باز یا بسته ندارد بلکه به اندازه سوراخ های بینی و پره های بینی بستگی دارد یعنی اینکه اگر سوراخهای بینی بزرگ باشند و لازم باشد که کوچک تر و جمع تر شوند هیچ راهی به جز برش خوردن کناره های ( پره های )  بینی نیست  حتی اگر جراحی به طریقه بسته باشد.
مزایای روش بسته :
– زمان عمل در این روش حدود یک ربع کمتر از روش باز است.
– روی پوست کلوملا  برشی وجود ندارد .
– در این روش ورم نوک بینی کمتر ازروش باز است لذا ورم زودتر برطرف میشود.

مزایای روش باز:

– جراحی زیر دید مستقیم انجام میشود لذا احتمال غیر قرینگی کمتر میشود.
– قدرت مانور جراح و فضا برای کار کردن وی بیشتر است.

۱۳ – در طی عمل رینوپلاستی اشکالات مختلف بینی را می توان برطرف کرد که برای مثال به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • بزرگ بودن اندازه بینی
 • قوزدار بودن بینی
 • افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بینی ولب
 • پهن بودن بینی
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • جعبه ای شکل بودن نوک بینی
 • زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت
 • دررفتگی تیغه بینی وغیرقرینه بودن بینی
 • دو شاخه بودن نوک بینی
 • دماغ زین اسبی متعاقب ضربه های قبلی و یا عمل جراحی انحراف تیغه بینی
 • دفورمیتی های بعدازعمل جراحی

۱۴– محل عمل شما “بیمارستان عرفان” و یا  ” مرکز جراحی و پزشکی مبین ” میباشد .

بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی عرفان با زیر بنایی بالغ بر ۲۰۰۰۰ متر مربع بعنوان یکی از مجهزترین مراکز خصوصی کشور با آخرین استانداردهای بیمارستانی احداث و تجهیز گردیده و به صورت جنرال واجد  تمامی رشته های تخصصی و فوق تخصصی است  . این بیمارستان در ارائه خدمات نوین در سطح خاورمیانه با رعایت کلیه استانداردهای جهانی در جهت ارتقاء کیفی خدمات پزشکی گام بلندی برداشته و توانسته است  رتبه یک عالی ارزش یابی بیمارستانهای خصوصی تهران را کسب کند.

مرکز جراحی مبین واقع در خیابان پاسداران نبش گلستان هفتم به شماره تلفن ۲۲۵۸۳۳۰۷  علاوه بر داشتن ۶ اتاق عمل ، مجهز به بخش بستری ،بخش اورژانس ، آزمایشگاه تشخیص طبی ، رادیولوژی ، درمانگاههای رشته های مختلف ،اودیومتری ، اپتومتری و … میباشد.

۱۵- در سالهای اخیر تولید نرم افزارهای مختلف کامپیوتری زندگی را دچار تحول چشمگیری کرده است . خوشبختانه علم پزشکی نیز در زمینه های مختلف از این پیشرفت بهره فراوانی برده است . طراحی کامپیوتری بینی که قبل از عمل صورت میگیرد نمونه گویایی از این امر است . این طراحی برای بیماران این فرصت را فراهم می کند تا تصویری واقع بینانه از بینی بعد از عمل خود داشته باشندو از طرف دیگر این امکان را در اختیار پزشک قرار می دهد تا به خواسته های بیمار آشناتر شده و در مورد امکان رسیدن ویا نرسیدن به آن خواسته ها با وی گفتگو نماید . سئوالی که برای بسیاری مطرح است اینکه این طراحی کامپیوتری چقدر به واقعیت نزدیک است به عبارت ساده تر اینکه نتیجه عمل آیا مشابه طراحی خواهد بود ؟ برای پاسخ به این سئوال چند فاکتور را باید مد نظر قرار داد :

اول)   قبل از طراحی باید بینی شما ( بویژه داخل بینی ) توسط پزشک معاینه شود .

دوم ) اگر طراحی توسط پزشک انجام شود شباهت طراحی با نتیجه بعد از عمل بیشتر خواهد بود چرا که پزشک فقط بعنوان یک گرافیست که قرار است از عکسی که به او ارائه شده است با کمک نرم افزار تصویر بهتری بسازد نیست بلکه وی در حین طراحی محدودیت های حین عمل را نیز لحاظ خواهد کرد .

سوم)  هر چه نرم افزار مورد استفاده قابلیت بیشتری داشته باشد امکان طراحی واقع بینانه تر افزایش پیدا می کند . امیدواریم روزی نرم افزاری تولید شود که قادر باشد تصویری سه بعدی از بینی و صورت ارائه نماید ولی نرم افزارهای مورد استفاده کنونی بر روی عکس که تصویری دو بعدی است قابلیت اجرا دارند . لذا در صورتیکه بیمار مایل باشد قبل از عمل طراحی بینی خودش را ببیند ، به هنگام مشاوره اولیه با دوربین دیجیتال از  نیم رخ وی عکس  گرفته میشود و  عیوب آن عکس  با کامپیوتر اصلاح می شود .

چهارم)  نکته آخر اینکه حتی با وجود فراهم بودن شرایط فوق باز هم نمی توان گفت که بینی بعد از عمل عینا مشابه طراحی خواهد بود ولی با اطمینان می توان گفت که شباهت آنها بسیار زیاد خواهد بود.
مراحل اقدام عملی برای رینوپلاستی

در ملاقات اولیه، بینی شما از نظر ظاهری و وضعیت تیغه  بینی ، شاخک های داخل بینی و….. مورد معاینه قرار خواهد گرفت و اینجانب ازخواسته های شما و انتظاراتتان مطلع خواهم شد و متقابلاً اقداماتی که قابل انجام هستند را با شما مطرح خواهم کرد و شما ازخواسته هایی که ممکن است قابل حصول نباشد نیز آگاه خواهید شد .در صورت تمایل شما ، از بینیتان  با دوربین دیجیتالی عکس گرفته خواهد شد و با استفاده از کامپیوتر طراحی بینی بعد از عمل خودتان را مشاهده خواهید کرد. در پایان برای شما عکس  درخواست می شود که شما باید آنرا از طریق عکاسی های بیرون تهیه نمایید . در صورت لزوم برای شما آزمایش خون نیز درخواست خواهد شد. شما پس از تهیه عکسها میتوانید تلفنی و یا حضوری ما را از آمادگی خودتان برای عمل جراحی مطلع نمائید  و آنگاه با توافق یکدیگر زمان عمل را تعیین خواهیم کرد.

شما روز عمل درحالت ناشتا یک ساعت قبل از عمل در مرکز جراحی حاضر خواهید شد . زمان عمل حدود یکساعت و نیم خواهد بود که از یک ربع قبل از عمل تا یک ربع بعد از عمل همکاران بیهوشی اینجانب بطور مستقیم ازشما مراقبت می کنند و بعد از آن هم حدود نیم ساعت در ریکاوری از شما دقیقا مراقبت خواهد شد . پس حدوداً از وقتی که وارد اطاق عمل می شوید تا وقتی که مجدداَ به بخش برمیگردید حدود دو ساعت و نیم به طول می انجامد .

در مورد نوع بیهوشی حتی الامکان نظر شما لحاظ خواهد شد . بیهوشی کامل و نیمه بیهوشی هر کدام مزایا و معایب مربوط به خود را داراست. اما به طور کلی و با توجه به سالها تجربه ، ما بیهوشی کامل را  بر نیمه بیهوشی ترجیح میدهیم  چرا که در بیهوشی کامل امکان کنترل فشار خون بیمار بیشتر است ،بیمار راحتتر است ، متخصص بیهوشی بهتر و راحتتر میتواند از بیمار مراقبت کند و در حین عمل ترشحات وارد حلق و ریه بیمار نمیشود و لذا جراح نیز راحتتر است و نهایتا اینکه سرفه بعد از عمل در بیهوشی کامل کمتر است . البته در موارد معدودی نیمه بیهوشی ( که اصطلاحا بی حسی موضعی گفته میشود )  بر بیهوشی عمومی ارجح است مثلا در بیمارانی که مشکلات زمینه ای مثل ناراحتی های قلبی عروقی و یا اختلالاتی دارند که بیهوشی کامل برای آنان به صلاح نیست و یا در بیمارانیکه نگران بی هوشی کامل هستند میتوان عمل زیبائی بینی را تحت نیمه بیهوشی انجام داد که در این روش نیز متخصص بیهوشی از ابتدای عمل تا انتهای آن از بیمار مراقبت میکند و با دادن داروهای ضد درد ، آرامبخش و خواب آور امکان یک عمل کاملا بدون درد را فراهم مینماید .
حدود شش ساعت بعد از برگشتن به بخش از مرکز جراحی مرخص می شوید . البته چنانچه خود شما مایل باشید میتوانید صبح روز بعد از عمل ، مرکز جراحی را ترک نمایید. این امر هزینه اضافی برای شما در بر نخواهد داشت .

مراقبت های بعد از عمل :
۱ – حدوداً تا ۵ ساعت بعد از عمل نباید چیزی میل کنید چرا که به دلیل داروهای بیهوشی حرکات معده و روده شما کند است و چنانچه شما چیزی میل کنید باعث بروز حالت تهوع  و استفراغ می شود. حدوداً ۵ ساعت بعد از عمل ابتدا کمی آب می آشامید اگر چنانچه مشکلی نداشتید یک ربع بعد مختصری آب میوه خواهید آشامید و بعداز آن میتوانید از غذاهای نرم استفاده کنید و از روز سوم به بعد هر چه خواستید میتوانید میل کنید .

۲ – باید تا ۲۴ ساعت  از کمپرس سرد استفاده کنید . تا وقتی که  در مرکز جراحی بستری هستید پرستارما این کار را انجام خواهد داد. وقتی به منزل مراجعه کردید خودتان چند تکه یخ راخرد کرده و داخل کیسه فریزر ریخته و روی صورت ، گونه ها و لب بالا قرار دهید . این کار باعث می شود ورم و کبودی شما به حداقل برسد .

۳ – دراز کشیدن بعد از عمل باعث تورم بینی شما میشود لذا سعی کنیدبعداز عمل فقط در حد معمول دراز بکشید .

۴ – از روز سوم به بعد کارهای سبک مثل کارهای سبک منزل , کارهای اداری , کار با کامپیوتر و … .. بلامانع است .

۶ – بعد از عمل ، در داخل بینی شما تامپون نخواهم گذاشت لذا بعد از عمل  ، درد و ناراحتی نخواهید داشت ولی به هر دلیلی درد داشتید اعم از اینکه ارتباطی به عمل شما داشته باشد و یا خیر فقط از استامینوفن ساده یا کدئینه به عنوان مسکن استفاده نمایید و از خوردن داروهایی مثل بروفن ، ایندومتاسین ، آسپرین و … . اجتناب کنید .

۷-درد ، کبودی و خونریزی بعد از عمل به فاکتورهای متعددی وابسته است .افرادی را که من عمل میکنم خونریزی بعد از عمل ندارند ، درد بعد از عمل معمولا ندارند و اگر در مواردی درد داشته باشند به حدی است که با استامینوفن بهبود پیدا میکند . یکی دو روز اول ممکن است بیماران من کمی کبودی داشته باشند ولی  معمولا تا روز برداشتن گچ بینی که حدود روز ششم بعد از عمل است کبودی  برطرف شده است.

۸ – بعد از عمل ،  زیر بینی شما گاز کوچکی گذاشته می شود که چنانچه خونابه ای از بینی شما خارج شود توسط این گاز جذب شود. بهتر است که این پانسمان را شما تعویض نکنید .

۹ – تا وقتیکه گچ  را برنداشته ایم باید از لباسهایی استفاده کنید که از جلو توسط دگمه یا زیپ باز میشوند و برای پوشیدن آن لازم نباشداز روی سرکشیده شوند .

۱۰– مادامی که گچ روی بینی شما قرار دارد میتوانید از عینک استفاده کنید اما بعد از برداشتن گچ باید تا ۶ هفته به نحوی از عینک استفاده کنید که وزن آن روی بینی شما نباشد بدین منظور میتوانید وسط عینک را با چسب به پیشانی خودبچسباند ( در صورت لزوم حضوراً به شما آموزش خواهم داد ).

۱۱ – یک هفته بعد از عمل جهت برداشتن  قالب روی بینی که اصطلاحاً به آن  گچ طبی گفته میشود به مطب مراجعه خواهید کرد. باید مراقب باشید درطی این مدت پانسمان روی بینی شما خیس نشود لذا برای استحمام باید به وسیله دوش دستی از گردن به پایین را بشویید و بعد بخوابید تا شخص دیگری موهای شما را بشوید بدون اینکه پانسمان شما خیس شود .

۱۲ -تا سه هفته  بعد از برداشتن قالب روی بینی ( گچ طبی ) حدودا هر ۵ روز یکبار برای تعویض چسب به مطب مراجعه خواهید کرد اما اگر ساکن تهران نیستید و یا به هر دلیل امکان مراجعه ۵ روز یکبار شما وجود ندارد به شما آموزش خواهیم داد تا خودتان هر ۵ روز یکبار چسب را عوض کنید.

۱۳– شنا  یا فعالیتهایی که احتیاج به فعالیت زیاد دارد تا دو هفته ممنوع است .  شیرجه و اسکی تا دو ماه مجاز نیست . ورزش هایی که احتمال تصادم در آنها وجوددارند تا ۴ ماه نباید انجام شود .

نکاتی که بیمار باید بداند :
۱ – بعد ازعمل ، بینی شما تامپون نخواهد شد.
۲ – بعداز عمل کبودی نخواهیدداشت و در موارد نادری هم اگر کبودی وجود داشته باشد بسیار اندک است که درعرض ۲هفته برطرف خواهدشد .
۳ – روز دوم صورت شما کمی متورم خواهد شد . هرچقدر کمتر دراز بکشید این تورم هم کمتر خواهد بود .
۴ – عمل شما هم با بی هوشی عمومی و هم با نیمه بیهوشی قابل انجام است . نوع بیهوشی با توجه به نظرشما انتخاب خواهد شد .
۵ – شما به هنگام برداشتن گچ تغییرات انجام شده را خواهید دید اما حدود یک سال  طول می کشد تا ورم بینی به طور کامل برطرف شود.
۶ – مصرف داروهای آرامبخش قبل یا بعد از عمل بلامانع است.

۷- در بعضی موارد مشاهده میشود که بیمار اظهارمی کند در چند روز اول بعداز عمل بطور تصادفی به بینی اش ضربه ای وارد آمده است این موضوع اهمیت ندارد مگر آنکه ضربه شدید باشد و یا باعث خونریزی و یا تورم قابل توجه شده باشد .

iranew
iranew@gmail.com

128 thoughts on “جراحی بینی”

 1. سلام اگه میشه منو راهنمایی کنید من میخوام شیراز عمل کنم بابام هم راضی نیست ولی خب یهجورایی داره راضی میشه بیشتر از ۵ یا ۶ هم نمیخوام هزینه کنم ولی کامنتارو که خوندم گیج شدم … یکی از کارای ساریخانی رو دیدم خیلی خوب بود … ولی ۳ تا از کارای خسروی رو دیدم ۲ تاش که خوشم نیومد هم سر بینیشون کجه هم سوراخاشون لنگه به لنگه بود !!!! ولی یکیشون خیلی خوب شده جالبه که دو نفرشون هم بینیشون استخونی بود که یکیشو خوب در اورد اما یکی دیگشو نه … بینی منم استخونیه … حالا اخرش به نظر شما چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. سلام. من شیراز دنبال یه دکتر خوب برای جراحی بینی میگردم. بینیم استخونیه ولی سرش هم که غضروفی هست میخوام خوشکل در بیاره. رفتم دکتر گندمی وقت بگیرم، خیلی ازش بد میگفتن. یه پسره می گفت بینی منو دو بار عمل کرده، آخرش هم خراب شده. از دکتر ساریخانی و دکتر مصباحی هم وقت گرفتم ولی نمی تونم تصمیم بگیرم. اگه کسی کمک کنه بتونم تصمیم بگیرم ممنون میشم.

 3. سلام من بینیم گوشتیه ازدوماه پیش مطب گردی کردم پیش دکترسجادیانم رفتم هم قیمتش مناسبه هم کاراش خیلی قشنگ بوددوست خودمم رفت پیشش الان خوبه خیلی راضیه البته اون بینیش استخونی بودبرای دوهفته دیگه پیشش وقت گرفتم فقط نمیدونم کدوم مدلش قشنگتره چون هم طبیعی عمل میکنه هم فانتزی بینی دوستم بین فانتزی وطبیعی بودخیلی خوب شده شماچی میگیدتوعکسایی که توسایتش گذاشته کدوم قشنگتره ؟ http://www.dramirsajadian.com

 4. من شیرازم پیش دکتر غیاثی عمل کردم خیلللللللللللللللللللللللللی ماه . البته دکتر تهرانه و تهران هم عمل میکنه

 5. ادامه: بینیم مثل عکس بالایی شده فکر میکنم از روبرو خوب نیست اونایی که خیلی وقته عمل کردن راهنمایی کنن ممنون میشم

 6. سلام مثل اینکه آمار عمل بینی تو شیراز خیللللللللللللی زیاده. من سه ماه عمل کردم بینیم هنوز ورم داره الان میشه درباره خوب بودنش نظر داد آخه میگن تا شش ماه باید صبر کنی

 7. سلام بچه ها———————–رها جان گلم من فقط راهایی روکه قراره واسه قبل عمل بکنی ومن تجربش کردم بهت میگم::::::: منم اصفهان پیش علیرضا معتمدی عمل کردم البته ۴سال پیش-من انحراف تیغه بینی داشتم اما حالت اصلی بینیمم به سمت راست متمایل شده بود وتنفسم خیلی مشکل بود بعد از ۲سال تحقیق توی اصفهان معتمدی رو پیداکردم که هفته ای ۲ بارازتهران میومداصفهان -زیادمعروف نبود اما کارش حرف نداشتو اصلن درد وکبودی نداشتم باورت نمیشه -۷روز بعدازعمل من رفتم سرکلاس-اینقدرشارژبودم–الان بعد از۴ سال حالت بینیم داره بهتروبهترمیشه -دیگه وقتی گریه میکنم یاسرمامیخورمراحت نفس میکشمومثه قبل عملم زجرنمیکشم!!!!! خیلی میترسیدم اماانقدردکتربااخلاق وخوبیه خلاصه باهات راه میادسرقیمت ونمیدونم جدیدن چقدرمیگیره اما تبلیغشوهم نمیکنم-کارای علوی راد روخیلی دیدم دکتر زیباییه و حالت بینی هایی که عمل میکنه مثه “صبا تاجیکه”همون مدلینگ معروف بیشتربینی ها روبلندوقرینه دریاره امابه همه نمیاد!! اما خرمی روهم دیدم عالی عالی بوده-بینی ها خیلی قرینه و متناسب باصورته-مامانم ۸همین ماه عمل داره-خیلی هم سختگیره توی این چیزا-
  ازتهران وبوشهرو…میان پیشش واسه عمل بینی-الان واسه هرعمل ۱میلیون و۴۰۰میگیره اما هرهفته ۱۰۰هزارمیذاره روش!!!همه هم بینیا خوشگل ومتناسب-قرینگیی خیلی مهمه بعدعمل-دکترای دیگه هوایی-فیروزه ای-طرزی -کیقبادی-رضایی دردرجه دومن –انتخاب باخودته گلم امازهراجون راست میگه خوب تحقیق کن بعدخودتوبسپاربه تیغ جراحیو بیهوشی

 8. سلام رهاجان من خودم پیش دکترعلیرضامعتمدی عمل کردم کارش خوب بود اما اگه تاحالاعمل نکرده بودم حتمن می رفتم پیش دکتر خرمی -توی اصفهان دکترای معروفی هستن اما به نظر من ارزششوداره واسه سلامتیتوزیباییت هردکتری رو درنظرداری بری مطبش مریضاشوببینی هم فرم بینی وهم تنفس-به هرحال عجله نکن به خودت فرصت انتخاب بده-عجله نکن-ادم یه بینی که بیشتر نداره پس تامیتونی درست تحقیق کن!!من هم بتونم کمکت میکنم گلم——————————–

 9. سلام .من دوست دارم بینیم مثل صبا تاجیک بشه شما نمی دونید دکترش کیه.من ی دکتر خوب می خوام که هم طبیعی باشه هم صدام تغیر نکنه

 10. سلام دوستان.منم میخوام عمل زیبایی بینی انجام بدم.توکرجم.کاردکترعباسی رودیدم ۲موردازدوستام البته هردوشون ترمیمی بودن.اونا که خیلی راضی بودن خیلی ام ریلکس وراحت بودن بعدازعمل خودشون که اینجوری میگن حالا ظاهرشون زیادچنگی به دل نمیزد ولی خب خودشون راضین.تازه میگن اصلا درد نداشتن.حالا موندم چه کنم.میخوام برم مشاوره پیشش.مطبش چهارراه طالقانیه.اگه بچه ها کسی پیشش رفته راضی یاناراضی توروخدا بگیدخیلی میترسم

 11. من منشی دکتر عباسی در کرج هستم خودم و سه خواهرم عمل کردیم و همه واقعا راضی هستیم ایشون هم از نظر کار و هم اخلاق عالی هستن . شما باید حتما خدمت دکتر برسید تا بینی شما رو ببینند تا هزینه رو اعلام کنند هزینه تزریق چربی هم ۶۰۰ تومن هر ناحیه هست و بیمار در این مورد نیز داشته اند و همه راضی بودن

 12. با سلام من میخواستم از بچه ها بپرسم دکتر حامد عباسی در کرج عمل بینی اش چطوره و هزینه ان چقدره ؟ بیشتر هم دوست دارم اگر افرادی هستند که توسط ایشان عمل شده اند و ناراضی هستند پیام بذارند و علت رو بگند. باید به زودی تصمیم بگیرم . در ضمن تزریق چربی توسط ایشون کسی انجام داده یا نه قیمت آن و این که از تزریق راضی بودند یا نه؟ مرسی

 13. salam man 2dafe bimnimo amal kardam ham be khatere enherafesh ham zibayi vali alan khubtar ke nashode hichi az har 2nazar badtaram shode aslan nemitunam nafas bekesham
  be nazare shoma bayad chikar konam ????

 14. سلام به همه.
  من میخوام دماغم رو شیراز پیش ربیعی عمل کنم. کسی هست که اونجا عمل کرده باشه؟ نظرتون راجع به کاراش چیه؟ ممنونم نظرات دوستان رو بدونم

  1. گلی خانوم جدیدا ربیعی داره بد عمل میکنه.بینی یکی از دوستام بد شده یعنی سمت راستش بالاتر از سمت چپشه.بینی پسر داییم هم خیلی تابلو عمل کرده…من که منصرف شدم برم پیش ربیعی. من ار این دکترا یکی رو انتخاب میکنم:مرزبان-ساریخانی-روشنی.

 15. سلام بچه ها من شیراز زندگی میکنم.میخوام تا عید عمل کنم.کسی دکتر مرزبان رو میشناسه؟؟؟؟لطفا راهنماییم کنید.ممنون

  1. من فرهنگو می شناسم، رفتم مطبش، کاراشو دیدم…وقت عمل هم داد اما می خوام برم پیش عباسی کاراش خیلی بهتره… فرهنگ سری دوزی کار می کنه، بیماراش همه راضی بودن اما مشکلی که وجود داشت از نظر من ، همه مثل هم بود بینی هاشون و اینکه اصلا به بینی گوشتی دست نمی زنه یکاری می کنه خودت پشیمون شی!

 16. سلام دوستان من ساکن اصفهانم بینی گوشتی دارم خیلی میترسم عمل کنم اگه دکتر خوب که توی اصفهان سراغ دارید بهم معرفی کنید در ضمن میخواستم بدونم عباسی که تود کرجه بینی گوشتی را جطور عمل میکنه مرسی

 17. درود
  مریم جان میشه آدرس دکتر عباسی رو بدی،کجای کرج مطب داره یا شماره تلفنشو

  لطف میکنی عزیزم

 18. سلام دوستان
  من ۶ سال پیش بینیمو پیش دکتر خسروی نژاد عمل کردم ولی الان راضی نیستم. انحراف بینیم که خوب نشده هیچی خود بینی رو هم دوست ندارم. البته الان هیچ کس نمی فهمه من عمل کردم چون هنوز خیلی نقص داره. در واقع دکتر خسروی نژاد فقط قوز بینی منو گرفته و به بقیه قسمتاش دست نزده. الان دوباره می خوام عمل کنم. میشه یه دکتر خوب توی شیراز بهم معرفی کنید که سریع وقت عمل بده. آخه من ۲ ماه دیگه دارم از ایران می رم و خیلی وقت ندارم. کارای دکتر گندمی رو دیدم خیلی خوب عمل می کنه ولی خیلی بینی رو کوچیک می کنه. دکتر ساریخانی رو هم تعریفشو زیاد شنیدم. می دونید این دو تا چجوری وقت عمل می دن؟

  1. مریم جان دکتز گندمی رو شنیدم اگه الان بری پیشش حداقل برای ۳ یا ۴ ماه بعد بهت وقت میده. دکتر ساریخانی رو نمی دونم. اما تعریفش رو خیلی شنیدم و همه میگن کاراش عالیه. من ۳ ماه قبل پیش دکتر ونون آصفی عمل کردم. اون سریع وقت داد. کارش هم خوبه فقط مشکلش اینه که عروسکی در میاره. باید حتما بهش تاکید کنی که چه جوری می خوای و وقتی میری پیشش روی عکسی که درست میکنه، دقیقا بهش بگی چه شکلی می خوای. اگه می خوای طبیعی باشه حتی توی اتاق عمل هم بهش تاکید کن.

 19. به سلامتی مهسا جان. منم مثل شما خانوادم راضی نیستن گفتن اگه خراب شد پای خودت!!!! واسه همین میخوام طبیعی بشه شما هم دنبال کار طبیعی بودی حالا طبیعی شده؟؟هفته اول سخت نگذشت؟کبودی نداری؟ چند ازت گرفت؟ همون جور ی که میخواستی (طبیعی ) شده عزیزم؟

 20. salam bacheha man alan4 rooz az amale binim migzare be bazare man doktor venon asefi kheyli khoob amal mikone age shiraz mikhayn amal konin pishnahad mikonam hatman berin marizashoono too matab bebinin vaghean ali amal mikone

  1. سلام سمیرا جان. مبارک باشه عزیزم. منم هم ۳ ماه قبل پیش دکتر آصفی عملیدم. من ازش خواسته بودم که طبیعی عمل کنه اما بینیمو عروسکی در آورده. دارم از دستش دیوونه میشم. تنها دلخوشیم اینه که مشکل تنفسی ندارم و همه بهم میگن مبارک باشه!!!!!!!!

 21. رها جون من الان ۱ هفته است عمل کردم پیش دکتر گندمی به نظرم خوب شده جای بخیه اصلا ندارم فقط ۲ تا بخیه خورده بینیم باز نشده البته دکتر گفت بینیت هیچ مشکلی نداره فقط یه قوس کوچولو داده النم مشکلی ندارم

 22. بچه ها من دو سال قبل پیش دکتر گندمی عمل کردم راضی هستم
  دخترخاله ام هم بعد از من عمل کرد راضی بود اتفاقا شنبه هم میخوام بره برادرم برم نوبت عمل بگیرم ۱۶۰۰۰۰۰

 23. سلام من بوشهر هستم لطفا اگه کسی دکتر خوب توی بوشهر.اهواز.بهبهان میشناسه بگه چیزی تا عروسیم نمونده باید زودتر تصمیم بگیرم.

 24. سلام بینی منم گوشتی ولی من ساکن اردبیل هستم از دکتر یوسف شفائی برا عمل وقت گرفتم ولی خیلی میترسم چه جور دکتریه چطور عمل میکنه به منم اون دکتر معرفی کردن یکی راهنمایی کنه چکار کنم چقر طول میکشه سرپا بشی کار روزانه انجام بدی من دانشجوام

 25. بچه ها سلام
  من میخام بینی مو عمل کنم بینی من تقریبن گوشتیه
  هرچی بیشتر مشاوره میگیرم گیج تر میشم
  تا حالا با دکترآبرومند تو تهران و دکتر توفیقی توی کرج ویزیت کردم
  آبرومند گوش و حلق وبینی نبود و فک و صورت بود اما تقریبن همه ی مریض هاش راضی بودن از کارش
  توفیقی هم طبیعی عمل میکنه به دلم نشست تقریبن اما سر لرزش دستی که داشت یه کم دو به شک شدم
  الان میخام راهنماییم کنید بین این دکترا تو کرج نتیجه کار کدوم دکتر بهتره و بعد چند سال بینی کج نمیشه
  دکتر توفیقی، دکتر راوندی، دکتر گرمارودی

 26. سلام بچه های شیرازی. من بینیم استخونیه می خوام عمل کنم شیراز هستم .تو رو خدا کمکم کنید هرکی کسایی رو می شناسه که پیش دکترای معروف شیراز عمل کرده بهم بگید که راضی بودن یا نه. و کی رو از همه بیشتر تایید می کنید. مرسی از همتون

 27. مرسی فاطیما جون
  مرسی مهسا جون
  نظراتون خیلی بهم کمک کرد دوستای گلم. بازم اگه کسایی رو می شناسید که پیش گندمی و ساریخانی عمل کردن چه راضی چه ناراضی در جریان بذارید منو. شیرازی های عزیز خوشحال میشم نظراتون رو بدونم

 28. من ۲۸ همین ماه پیش ساریخانی وقت عمل دارم بهم گفت ۱۰۰% تضمینی…یکی از آشناهامون پیش ربیعی-شکیباپور و ساریخانی کار میکرده به من گفت من فقط ساریخانی رو تایید میکنم.من چون بینیم استخونیه ساریخانی خوب درش میاره.چندتا از دوستام پیش ساریخانی عمل کردن خیلی ناز شدن… یکیشونم گندمی که تغییر کرده ولی طبیعی نشده.نه گلم از وقتای گندمی خبر ندارم.

  1. سلام فاطیما جون ساریخانی هیچ امکانی نداره نوبت رو بندازه جلو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   اخه من وقت ندارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 29. فاطیما جون شما عمل کردی شیراز؟دکتر کوشش کاراش رو دیدی؟پس کی تو شیراز از همه بهتره؟رییس انجمن جراحان بینی به من گفت گندمی از همه بهتره. بچه های توی سایت هم گندمی رو پیشنهاد دادن
  رییس دیگه مصباحی وساریخانی و… رو تایید نکرد.میدونی گندمی چند میگیره و چند وقته نوبت میده؟

 30. راستی کسی میدونه دکتر گندمی چند وقته نوبت عمل میده؟ ممنون میشم زودتر جوابمو بدید.واسم ایمیل کنید.م__رس_________________________ی

  1. رها جان دکتر گندمی هم بیمارستان خصوصی عمل میکنه هم عمومی به من نوبت ۸ماهه داد بیمارستان مادر کودک

 31. ممنون بابت همه ی نظراتون. کس دیگه ای نیس که شیراز عمل کرده باشه؟ من تعریف گندمی رو خیلی شنیدم کی بهتره؟گندمی یا ساریخانی؟یا خسروی نژاد؟طبیعی میخوام باشه .از کارای سجادیان خوشم نیومد

  1. رها جان کارای گندمی کپی هست و اصلا طبیعی نیست.خسروی نژاد هم اگه همونیه که مرودشت عمل میکنه اون از روی بینی برش میزنه بعدش باید بری لیزر و… به نظر من ساریخانی بهتره چون تنها دکتریه که من دیدم واسه بینی درصد میگه با توجه به نوع و جنس بینی.اینطوری بهتر میتونی تصمیم بگیری.

 32. من ۴ روز از عمل بینیم گذشته سوراخهای بینیم هماهنگ نیست یکیش گرده و بزرگ هنوز گچ دارم. دکتر گفته ۵ روز دیگه درست می شه کسی این وضعه منو تجربه کرده؟ ینی درست میشه؟

  1. الهه جون عمل بینی گاهی شانسیه من ۱ ساله دارم تحقیق میکنم هر کسی با توجه به فرم صورتش باید تصمیم بکیره من فردا عمل دارم صورتم ظریفو کاملا دخترونس دکتر گندمی کاراشو دیدم بینی رو کوچیک میکنه به صورت من که کوچیک میاد ولی اگه صورتم این فرمو نداش قطعا دکترم فرق میکرد هر کسی یه چیزی میگه فقط خودت تصمیم بگیر

 33. سلام دوستان.خیلی دوست دارم کارای دکتر داریوش ساریخانی که شیراز هستش رو ببینم.اما از هر سایتی میرم موفق نمیشم.اگه آدرس دارید بهم بدید لطفا.ممنون.

 34. سلام
  منم بینیم نوکش غضروفیه و بزرگ یعنی تقریبا میکسه هم گوشتیه هم استخونی
  من کیش زندگی میکنم. میخوام برم اصفهان پیش دکتر علیپور عمل کنم دوستم رفته هزینش شده یک و هشتصد
  کسی میدونه علیپور چجوریه؟
  خیلیییییییییییی میترسم از اینکه خراب شه و همه مسخرم کنن 🙁

  1. سلام هانی جان این دکترکارش یکی درمیون شانسیه.من اکثرکسایی که پیشش عمل کردنو دیدم بی اغراق بگم همشون جای بخیه هاشون پیداست واحساس می کنم همه جراحی هاش کپیه.بعضی هام که پرسیدم اعتراف کردن تنفسشون خوب نیست با این که ایشون معروف ترین دکتر اصفهانه ولی من خودم ۴۰روزه تهران پیش دکتر مجیدحاتمی بالاتراز میرداماد عمل کردم فوق العاده راضیم.تنفسو بویاییم عالیه.فوق العاده طبیعی هم هست حتی جای بخیمم معلوم نیست.۱ماهم بیشتر چسب نزدم.تبلیغ نمی کنم ولی همه حق دارن دنبال کار خوب باشند

  2. سلام هانی جون
   من سه سال پیش بینیمو دکتر علیپور عمل کرد افتضاح مشکل تنفسی هم پیدا کردم همه میگن بینیت قبلا خوشکل تر بود زیر بار ترمیم هم نرفت خدا ازش نگذره الکی ازش تعریف میکنن من افسردگی گرفتم بعد از سه سال ورمش از بین نرفته بینی خودم کوچیکتر بود.

 35. سلام دوستان من علی هستم از ارومیه می خوام عمل کنم همه دکتر لطیفی رو تعریف می کنن شما نظرتون چیه درضمن من استخون بالای بینیم بزرگه اون روهم می شه کوچیک کرد اگه کمکم کنید ممنون می شم پایین بینیم هم یکم بزرگه

 36. سلام فرزاد جان. وقتی همه بهم میگن همه چیت عالیه فقط بینیت… حس بدی پیدا میکنم. یه جورایی دپرس میشم. حالا دیگه با هزار بدبختی بابا رو راضی کردم.۱۱هم همین ماه عمل دارم.واسم دعا کن.مرسییییییییییییییییی.

 37. خوش بهحال اونایی که عمل کردن. من بابام پولداره ولی خسیسسسسسسسسس.هزینه عملم هم ۵میلیونه.دارم افسردگی میگیرم.تنها عیب صورتم هم بینیمه…

  1. سلام مریم جان
   اگه تنها عیب صورتت بینی تو باشه اگه حالا هم ند بعدا میتونی درستش کنی ولی باید بدونی که اگه بینی تو تنها عیب صورت تو باشه بعد از برطرف کردن اون خیلی ها به تو علاقه مند میشن…..اونا فکرمیکنن که اخلاق و منش تو هم مثل صورتت بی عیب و نقصه…. و اگه اینطور نباشه این تازه اول بدبختی تو میشه خصوصا که بابات هم متاسفانه پولداره.

 38. سللم بینی من گوشتیه الرژی هم دارم نمیدونم چیکار کنم میترسم عمل کنم به نظر شما با داشتن الرژی میتونم عمل کنم. راستی دکتر خوب تو مازندران میشناسن؟خواهش میکنم راهنماییم کنید. ممنونم

 39. من کرج هستم میخوام بینیموعمل کنم شناخت زیادی ندارم چه دکتری رومعرفی میکنیدکه سرقیمت راه بیاد

 40. من رفتم سایت دکترسجادیانونگاه کردم ازکاراش خوشم اومداکثرکاراش طبیعیه اگه کسی شناخت داره بیشترراهنماییم کنه

 41. سلام دوستان من بندرعباس هستم دکتر خوب رو بهم بگین آخه میترسم بینیم خراب شه قبم عروسیم میخوام عمل کنم.

 42. سلام شیوا جان
  چقدر ازت میگیره دکتر فیروزه ای؟
  اصلا ترس نداره
  اگه ترس داشت که انقدر عمل نمیکردند عزیز

 43. یه چیز دیگه یادم رفت بگم.فقط متخصص گوش و حلق و بینی نیستن اقای عباسی.جراح پلاستیک هم هستن

 44. بینی من استخونیه.انحراف شدید داخلی هم داره.انحراف با زیبایی رو گفته ۲ و نیم میلیون میگیره.اخلاقشم همونجور که دوستمون گفته عالیه.کاملو دقیق به حرفات گوش میده و درک درستی از زیبایی شناختی داره.تازه تیم عملشم جوونن و باحال.استرستو کم میکنن

 45. نراقی نسبت به کاری که میکنه خیلی گرون میگیره.۱۰میلیون!کلانتر هرمزی هم ۷ یل ۸ تومن میگیره.اما عباسی بینی سه تا از بچه هامونو عمل کرده.یکی رفت پیشش پشت سرش بقیه هم دارن میرن.چون کارش عالیه.تو کرج راوندی و فروهنده که افتضاحن.فقط عباسی.

 46. سلام.من سه سال دووییدم واسه کارای بینیم دنبال دکتر نراقی.اخرشم عمل نکرد .خییییییییییییلللللیییییییییییی اذیتمون کرد.خدا ازش نگذره.فقط اسم در کرده.اما همونجور که مریم گفته دکتر حامد عباسی توی کرج حرف اولو میزنه.من خیلی توی تیپ و قیافه سخت گیرم.واسه همین اول رفتم سراغ نراقی.اما کار غباسی چیز دیگس

 47. سلام من می خوام بینیمو عمل کنم دنبال یه دکتر خیلی خوب تو شیراز میگردم که کاملا طبیعی عمل کنه هرکسی یه چیزی میگه .گیج شدم .لطفا نظرتون رو بدید کسایی که عمل کردید.یکی که همه ازش راضی باشن.شهر دیگه هم بود اشکال نداره.برام ایمیل کنید مرسی

  1. سلام خانمی. اگه دنبال کاره طبیعی هستی برو پیشه دکتر کوشش تو شیراز من خودم قصده عمل دارم از ساری بگیر تا یزدو گچسارانو شیرازو اصفهان رفتم تا یه دکتر انتخاب کنم کوشش چون زیادی طبیعی بود پیشش نرفتم چندتا از کاراشو دیدم واقعا طبیعی و خوب عمل میکنه

 48. سلام دوستان من ۱۱ ماه دیگه پیشه دکتر فیروزای نوبت دارم لطفا نظرتونو در مورد این دکتر بگین خیلیی استرس دارم. من ساکنه اصفهان هستم

  1. سلام شیوا جان.هرکسی حق انتخاب اصلی با خودشه.منم ساکن اصفهانم طبیعی هست که هر چیزی سلیقه ای هست.ولی من شنیدم که فیروزه ای خیلی قوس دار و سرسره ای عمل می کنه.وبرادر دوستم که پیشش عمل کرده راضی نبوده.بازم میگم بستگی به سلیقه وانتخاب خودت داره

 49. من بینیم گوشتیه میخوام عمل کنم دکترای خوب شیرازم تقریبا میشناسم بیشتر دوست دارم برم پیش دکتر خسروی نزاد ولی بازم میترسم میخوام طبیعی بشه اخه بابام راضی نیست اگه خوب نشه دیگه تو خونه راهم نمیده تازه پول هم بهم نمیده گفته با پول خودت عمل کن منم به زور میتونم دو ونیم بدم. کسی میدونه دکتر خسروی چند میگیره؟ یکی میگه ۲٫۵ یکی میگه ۳ یکی میگه ۴ گیج شدم دیگه

  1. سلام من یک ماه ونیم چسب زدم دکترم گفته بودتادوماه ولی پوستم خوب بودورمم زودخوابیدبعدازیک ماه ونیم گفت دیگه لازم نیست

 50. سلام دوستای خوبم من تصمیم دارم بینیمو عمل کنم بینیم استخونیه خیلی مشکل نداره لطفا راهنماییم کنید پیش کی عمل کنم از شیراز هستم به نظر شما بهترین دکتر شیراز کیه؟

  1. سلام مریم جون من توتهران پیش دکترسجادیان عمل کردم بروتوسایتش کاراشوببین من که ازکارش راضیم dramirsajadian.com

 51. سلام من یکی از دوستام رو دکتر عباسی تو کرج عمل کرده در حد معجزه فیسش عوض شده!!!کارش واخلاقش یکه.

 52. سلام سارا جون من پیش یک دکتر تو کرج عمل کردم کارش حرف نداره واقعا آخرشه . من تهران هستم ولی چون خیلی کارش خوب بود رفتم کرج الان خیلی خوشحال و راضی هستم .دکتر حامد عباسی هستش.من دو میلیون دادم .

 53. سلام ، سارا جان دکتر گندمی برای این کار عالی هست، ایشون متخصص گوش و حلق و بینی هستن،البته به دلیل حجم بالای کاری مطب ندارن اما روزهای یکشنبه و سه شنبه بعد ازظهر درمانگاه مطهری هستن اگر بتونین یه نوبت بگیرین خیلی عالیه…از لحاظ هزینه هم مشکلی نیست چون ایشون هم بیمارستان دولتی جراحی و انجام میدن هم خصوصی و هیچ فرقی هم ندارن…من بیماران زیادی و دیدم که دکتر گندمی بینیشون و جراحی کرده…مطمئن باشید کارشون خوبه

 54. سلام من می خوام بینیمو عمل کنم بینیم استخونیه شیراز زندگی می کنم کسی میدونه تو شیراز کدوم دکتر از همه
  بهتره؟

  1. میفهمم که چقدر سخته برات چون خودم اینجوری بودم من دکتر حامد عباسی تو کرج رو پیشنهاد میکنم.

 55. سلام من یکبار بینی ام ر وعمل کردم الان مشکل تنفسی دارم از فرمش هم راضی نیستم، کی دکتری میشناسه که کار ترمیمش خوب باشه؟؟ توروخدا بگین . کلافه شدم اینقدردکتر رفتم. دکتر شیروانی رو خیلی کاراشو دوست دارم ولی گرون میگیره؛ کی میدونه مجلسی بهتره یا شیروانی؟

  1. سلام سانازجون من دکتردیگه ایی میشناسم دکترامیرسجادیان مطبش توسعادت آباده خیلی کارش خوبه خودم پیشش عمل کردم کارش حرف نداره

 56. سلام من بینیم استخوانیه یکم قوز داره و نوک بینی افتادس می خوام بعد از عید عمل کنم دنبال یه دکتر خوب و عالی با قیمت دو و نیم می گردم اصلا نمی دونم چی کار کنم تو سایتاشون رفتم کاراشونو دیدم اما نمی دونم کی خوبه !
  از تهرانم

 57. من میخوام عمل کنم اصفهان هستم اما نمیدونم پیش کدوم دکتر برم ؟؟؟ هاشمی ؟ علوی راد ؟ راستی ؟ فیروزه ای ؟

  1. من پیش د کتر علوی راد رفتم کاراشو دیدم راستش اصلا کارشو دوست نداشتم.دکتر فیروزه ای هم میگن خیلی سرسره ای عمل میکنه.اون ۲تا هم نمیشناسم.ولی درحال حاضرمیگن بهترین دکتر اصفهان علی پور هست.تعریف عمرانی و لقمانی هم شنیدم ولی کارشونو ندیدم.من خودم بااینکه ساکن اصفهانم بعداز کلی جستجو تصمیم گرفتم تهران پیش مجید حاتمی عمل کنم.

 58. salam man alan 2 sal ast k binimo amal kardam nbiniye man goshti bod alan zaheresh khobe faghat tanha moshkeli k dare inke tangiye tanafos daram va jaye bakhiyash hanoz narafte mamnon misham age javabesho vasam befrestid

 59. یک هفته است که بینیمو عمل کردم ورم داره …….الان از کجا میتونم بفهمم بینیم قشنگ شده یا نه؟

 60. من بینی گوشتی دارم و بیشتر نوک بینی ام بزرگ وپهنه می خوام بدون با دستگاه که تبلیغش می کنند میشه کاری کرد یا باید به دکتر مراجعه کنم . در ضمن یه دکتر خوب تو تهران می خواستم برای بینی گوشتی . مرسی………

 61. سلام میخوام بینیموعمل کنم همجا خوندم دکترش خوب بوده مشکلی براش پیش نیومده
  حالا دنبال یک دکتر خوب میگردم لطغا معرفی کنید
  تو شهر شیراز زندگی می کنم
  با تشکر

  1. سلام .توی شیراز به نظرم بهترین دکتر سیدعلیرضا مصباحی است ..کارش ۲۰ هست ..طبیعی طبیعی عمل میکنه بدون بخیه ..هیچکس نمی فهمه که بینیت عملیه

 62. بینی را عمل کن می خوای عمل نکن اگه عمل کردی که کردی اگه نکردی که نکردی خوب حالا عمل می کنی یا نمی کنی اگه نمی کنی بینی ات را عمی اخه تا کی نشینیم به پای قوس بینی مگه صاف چشه؟ اخه دو خط صاف به هم نمی نمی رسند مگر این که کج شوند خوب حالا که بینی ات کج شد می خواهی چکار کنی

  1. nanaجون نترس برو پیش دکتر بیگدلی فوق تخصص پلاستیک میدان ونک تو قم هم مطب داره ۳ میلیون میگیره معرکه است من جراحی کردم

 63. سلام بینیمو یک ماهه عمل کردم قوزشو برداشتم میخواستم بینیم قوس دار بشه چند ماه بعد میتونم دوباره عمل کنم؟

 64. salam.biniye man gushtiye.kheili dust daram amal konam vali mitarsam zesht she chon zaheran moshkeli nadare vali yekam bozorge.hazine ham vasam moheme ke cheghad mishe.mamnun

 65. hello , I want to do my nose but, im not sure where do i do it, the best thing is Im thinking of now is in IRAN, but I don’t live in IRAN , is there any good doctor in tehran that have done a good job before?
  and how much is it?

 66. با سلام و احترام : من سال ۷۹ عمل زیبایی بینی انجام دادم اما متاسفانه بزرگی بینی من خیلی تغیر نکرد ه و کح شده تنها قوز بینی من برداشته شده است .آیا من دوباره میتوانم عمل کنم آخه خیلی از عمل دوم میترسم که بدتر و زشت تر شوم من ۴۰سالمه و خدا را شکر مشکل خاصی ندارم و در صورت امکان هزینه کل عمل در بیمارستان شما چقدر می شود . با تشکر

  1. سلام من دکتری میشناسم که کارش خیلی خوبه عمل دوم هم ازش دیدم خیلی عالی بوده ترسیدن شماطبیعیه ولی اگه شناخت داشته باشی ایمان پیدامیکنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *