پژوهشگران می گویند، استفاده از دمپایی های ابری سبب کاهش ناراحتی های زانو و مچ پا می شود.
به گزارش شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، بسیاری از افراد از دردهای مچ پا و زانو شکایت دارند که این دردها به ویژه با بالارفتن سن افزایش می یابد.
پیچ خوردن مچ پا از جمله عارضه های شایع درخصوص مشکلات پا است.
%d9%86%d9%82%d8%b4-%d8%af%d9%85%d9%be%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d9%87%d8%b4-%d8%af%d8%b1%d8%af-%d9%85%d9%81%d8%a7%d8%b5%d9%84

نتایج تحقیقاتی که در آمریکا انجام شده است نشان می دهد، استفاده از دمپایی های ابری که یک بند در جلو دارند و این بند میان انگشت شصت پا و بقیه انگشت ها قرار می گیرد تا حدود زیادی می تواند از مشکلات مچ پا و زانو بکاهد.
پوشیدن صندل ها و یا کفش های پاشنه بلند سبب می شود به صورت متوسط پانزده درصد بار بیشتر بر زانو و مچ پا وارد شود و در نتیجه مشکلات آن نیز افزایش یابد ؛ این درحالی است که تخت بودن کف دمپایی های مذکور و نرم بودن کف آن که امکان انعطاف پذیری برای پا را فراهم می کند در ارتقای عملکرد پا و کاهش میزان بار وارد بر زانو سودمند است.
برهنه بودن پا که لازمه استفاده از این نوع دمپایی ها است به سلامت پا کمک می کند زیرا اعتقاد بر اینست که این کار سبب جریان بهتر هوا برای پا می شود.
درحالی نتایج این تحقیق منتشر می شود که برخی  پژوهشهای  پیشین استفاده از این نوع دمپایی ها را چندان توصیه نمی کردند.
مشکلات پا بسیار جدی است به طوری که در سال دو هزار و شش ، حدود پانصدو چهل و دو هزار مشکل مچ پا و زانو ازجمله پیچ خوردن مچ پا و ناراحتی های زانو در آمریکا گزارش شد.
هر سال حدود نوزده میلیون مورد از این مشکلات در جهان رخ می دهد.

iranew
iranew@gmail.com

3 thoughts on “نقش دمپایی مناسب در کاهش درد مفاصل و مچ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *