با وجود شروع فصل مدارس و آغاز فعالیت های تحصیلی دانش‌آموزان توصیه‌هایی درباره سلامت چشم‌ها در کلاس درس و منزل و استفاده از رنگ مناسب برای خودکار برای شما دارم:

نور زرد یا همان لامپ بهترین نور برای مطالعه دانش آموزان است.

فوق تخصص چشم و قرنیه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با ایسنا، درباره نور مناسب در هنگام مطالعه اظهار داشت: هنگام مطالعه، نور باید کافی و مناسب باشد؛ زیرا نور نامناسب بر روی چشم اثر منفی می‌گذارد و فرد را به ضعف بینایی مبتلا می‌کند.

وی در ادامه تأکید کرد: برای مطالعه بهتر است از نور زرد یا همان لامپ‌های معمولی استفاده شود؛ زیرا نور مهتابی به علت این که نوسان دارد برای مطالعه مناسب نیست.

اسماعیلی افزود: جهت تابش نور بهتر است از بالا و یا سمت چپ باشد. در هنگام مطالعه چشم باید به طور مستقیم و به موازات صفحه حرکت کند، از پریدن به سطور بالا و پایین دوری کنید؛ زیرا این کار باعث خستگی چشم می‌شود و به چشم صدمه می‌رساند.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: اغلب چراغ‌های مطالعه برای چشم مضر هستند و بهتر است از چراغهای مطالعه استفاده نشود مگر آنکه نور آن مناسب و فاصله آن با صفحه کتاب زیاد باشد، در هر حال بهتر است که نور از سقف و از اطراف بتابد و نور اتاق یکنواخت باشد.

وی درخصوص استفاده از چراغ مطالعه در شب گفت: در حد امکان شب ها از چراغ مطالعه استفاده نکنید؛ زیرا علاوه براین که می‌تواند به چشم صدمه برساند در خستگی زودهنگام چشم تاثیر دارد.

این فوق تخصص چشم و قرنیه افزود: فاصله چشم از کتاب درحد متوسط ۳۵ سانتی متر کافی است، توصیه می‌شود پس از ۴۵ تا ۶۰ دقیقه مطالعه فرد به خود استراحت بدهد و سعی کند به فضاهای طبیعی نگاه کند و یا با انجام حرکات کششی و فعالیتهای بدنی سبب جریان خون در اندام‌ها شود، این جریان خون خستگی را از بدن فرد رفع کرده و می‌تواند وی را برای مطالعه دوباره آماده کند.

وی در پایان تصریح کرد: دانش آموزان برای مشاهده تخته باید بیشتر از یک
متر با تخته فاصله داشته باشند نه کمتر از آن؛ زیرا این امر سبب خستگی چشم
می‌شود

دکتراسماعیلی تأکید کرد: برای نوشتن بهتر است از خودکار آبی استفاده شود؛ زیرا خودکار قرمز و مشکی به چشم صدمه می‌رساند و بهتر است دانش آموزان برای خط کشیدن زیر مطالب مهم کتاب از مداد استفاده کنند، تا هم امکان پاک کردن آن وجود داشته باشد و هم باعث آسیب رساندن به چشم نشود.

و در آخر چند مارک خودکار آبی به به نظر چند نفر از دوستان خودکار های خوبی هستند رو معرفی میکنم:

۱- Lexi 5n (پیشنهاد خودم)

۲- Faber Castle

3- استابیلو

۴- بیک

iranew
iranew@gmail.com

16 thoughts on “خودکار آبی بهترین نوشت‌افزار”

  1. منم تا پارسال از zebra استفاده می کردم اما امسال از Lexi 5n استفاده می کنم اما الان به این نتیجه رسیدم که zebra از همه بهتره !!!
    CANCO و faber castell هم خوب هستند !!!
    D:

  2. فقط فابر کاستل faber castell من ۶ساله از دوران کاردانی تا الان دارم استفاده میکنم یکیش هم تا حالا مشکل نداشته اما خواستید بگیرید حتمآ نگاه کنید مالزی باشه شیشه هم سفید باشه نه رنگی این تجربه ۶ یا ۷ ساله منه

  3. هیچکدام خوب نیست فقط فقط فقط کنکو کانادا چون هم روان می نویسه و هم جوهرش ژاپنی و نوکش سوئیسی و بدنش کانادایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *