چقدر دوست دارید عمر کنید؟ خوب معلوم است هرکسی می گوید هرچه بیشتر بهتر! یک سری از باور هایی که در ذهن افراد است چه درست یا نادرست در افزایش یا کاهش طول عمر افراد تاثیرگذاز است.حال باور های خود را تست کنید ببینید چقدر به افزایش طول عمر خود کمک کرده اید؟!

۱-چاقی یا لاغری؟!

از اونجایی که امروزه همه می دونن افراد چاق بیشتر در معرض بیماری های قلبی و سرطان هستند پس باور درست ترجیح دادن لاغری به چاقی است.پیرمردها و پیرزن هایی که لاغرند سرحال تر و سالم تر از جوان های چاق و تپل هستند.

۲-خوابیدن حداقل ۸ ساعت در روز خوب یا بد؟!

اغلب ما سخت در اشتباه هستیم.افرادی که شبانه روز بین ۵ تا ۷ ساعت می خوابند بیشتر از افرادی که ۸ ساعت می خوابند عمر می کنند.فراموش نکنید که خواب زیاد شما را افسرده و گیج می کند.اگر بتوانید برنامه خواب شبانه را ۷ ساعت به اضافه نیم ساعت خواب در طول روز در ساعت خستگی تنظیم کنید سرمایه بزرگی به دست آورده اید….سرمایه ای به نام عمر بیشتر!

۳-بازنشستگی زودهنگام و راحت شدن از دست فشار های عصبی؟!

سرگرم بودن و داشتن شغلی که از آن لذت می برید باعث افزایش طول عمر می شود تحقیقات نشان داده افرادی که در ۶۵ سالگی بازنشسته می شوند طول عمر بیشتری دارند.درست است که استرس و فشار کاری تاثیر زیادی بر روحیه انسان می گذارد ولی این بدان معنی نیست که سر کار نرفتن طول عمر را زیاد کند.شما باید بکوشید راهی برای از بین بردن استرس ها و ایجاد علاقه به شغلتان پیدا کنید.اگر برای این کار به کمک احتیاج دارید با من در میان بگذارید تا راه هایی که به ذهنم می رسد را به شما پیشنهاد کنم.

۴-شیرینی و شکلات؟!

طبق نتیجه تحقیقات هاروارد افرادی که چند بار در ماه شکلات به خصوص شکلات تلخ مصرف می کنند تقریبا ۱۱ ماه بیشتر از سایر افراد زندگی می کنند. در ضمن با یک باور غلط در این مورد لذت خوردن شکلات را نیز از دست می دهاید!

۵-گوشت و پروتئین های حیوانی؟!

همه مواد غذایی خواص منحصر به فرد خود را دارند.مصرف نکردن گوشت و روی آوردن به سبزیجات و گیاهخواری به معنای عمر بیشتر نیست.اعتدال حرف اول را می زند اعتدال در مصرف گوشت در کنار سبزیجات یعنی افزایش عمر!

۶-دویدن یا پیاده روی؟!

ورزش کلید عمر طولانی است و سلامتی و نشاط بدن شما را تامین میکند.افرادی که به طور متوسط ۵ روز در هفته و هرروز به مدت نیم ساعت پیاده روی می کنند بیشتر از سایر افراد عمر میکنند ولی این میزان درافرادی که همین میزان می دوند ۴ برابراست!!!ورزش بیشتر و فعالیت بیشتر، طول عمر بیشتر!کسی که میدود بیشتر از کسی که پیاده روی می کند عمر می کند.

انجام و رعایت این موارد اصلا کار سختی نیست.امتحان کنید…

iranew
iranew@gmail.com

4 thoughts on “۱۰۰ ساله می شوم؟”

  1. من یکیو میشناسم همه این شرایط رو داشت در ۲۶ سالگی یه دفعه مرد !!!
    ۹۰درصد مرگ دست خداست..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *