اعترافات محمد علی ابطحی به قدری تکان دهنده بود که بلافاصله سایت‌های مخالف نظام را دچار دستپاچگی کرد.

اگرچه چهره‌های اصلاح‌طلب و رسانه‌های آنها در اقدامی مشترک با رسانه‌های ضد نظام از مدت‌ها قبل کوشیده بودند تا با طرح ادعاهایی که از آن جمله بودند “تحت فشار بودن “، از اهمیت اعترافات بازداشت‌شدگان بکاهند و آن‌ها را فاقد وجاهت قانونی و حتی شرعی جلوه دهند، اما اعترافات محمد علی ابطحی به قدری تکان دهنده بود بلافاصله سایت‌های مخالف نظام را دچار دستپاچگی کرد.

دستپاچگی در محیط‌های مجازی از جمله سایت “فیس‌بوک ” و سایت “بالاترین ” که واکنش های سریعی از خود بروز می دهندف بیش از دیگر رسانه‌ها به چشم می‌خورد.
گردانندگان این رسانه‌ها پیش از آنکه اشاره‌ای به موضوع و محتوای اعترافات آشکار محمد علی ابطحی کنند، سعی کرده‌اند با مانور بر روی تصاویر منتشر شده از وی در دادگاه امروز، و بیان اینکه “ابطحی لاغر شده ” از تاکیتک مظلوم‌نمایی استفاده کرده و بهت عمومی از این اعترافات را با حاکم کردن فضای احساسی به حاشیه برانند.

در این زمینه برخی از این پایگاهها پیشنهاد داده‌اند تا سرور خبرگزاری فارس را که مشروح اخبار امروز دادگاه متهمان آشوب‌ها را پیش از سایر خبرگزاری‌ها منتشر کرده، مورد حمله قرار دهند.
این دستپاچگی شاید از آن روست که آنها گمان نمی‌کردند محمد علی ابطحی اعترافات خود را در دادگاهی علنی و در برابر چندین خبرنگار، عکاس و تصویربردار اعلام کند.
گمان آنان این بود که متهمین قرار است تنها در برابر یک دوربین تلویزیونی به جرایم خود “اعتراف ” کنند.
این رخداد می توانست رسانه های مخالفین را در القای اجباری بودن اعترافات به افکار عمومی، یاری دهد.
بر این مبنا بود که حتی یوسف صانعی و حسینعلی منتظری که اصلاح‌طلبان از آن‌ها با عبارت “مراجع تقلید ” یاد می‌کنند، در بیانیه‌هایی اعلام کردند ” این اعترافات از آنجا که تحت فشار است، فاقد وجاهت شرعی و قانونی است. “

گفتنی است تا زمان انتشار این خبر رسانه‌های متعلق به اصلاح‌طلبان از جمله سایتهای وابسته به آنان در برابر اعترافات ابطحی و دیگر اصلاح‌طلبان در سکوتی معنادار فرو رفته‌اند.

iranew
iranew@gmail.com

One thought on “محمد علی ابطحی از حقایق پرده برداشت”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *