یک سؤال خصوصی از شما می پرسم. آیا تا به حال احساس تنهایی کرده اید؟ گاهی اوقات، دنیا محل غریبی برای زندگی می شود. شما خود را در اجتماعی میبینید که دور و برتان را انسان نماها پر کرده اند. و با وجود این همه آدم، شما از درون احساس خالی بودن می کنید و متوجه می شوید که واقعاً تنهایید.

با فهمیدن این نکته حس غریبی به شما دست می دهد.در آن لحظه احساس پوچی و بیهودگی بر شما مستولی می شود و سرتاپایتان شروع به لرزیدن می کند. این همه آدم دور و برتان، با این احساس تنهایی و پوچی، تضاد شدید دارد.

خودتان را از این مهلکه بیرون بکشید. چرا وقتی می توانید با این احساسات ناراحتی و بیهودگی مبارزه کنید، به سراغ تنهایی بروید؟
با تشخیص ریشه تنهایتان می توانید آن را از بین ببرید. تنهایی با دردهای روحی شدید همراه است و اگر شما این دردها را تجربه می کنید، باید برای رفع این مشکلات قدم بردارید. این مقاله می تواند کمک خوبی برای شما باشد تا با دیو تنهایی درونتان بجنگید و او را شکست دهید.

پذیرش
این قدم اول است. با سرپوش گذاشتن، پنهان کردن و انکار این وضعیت فقط وضع خودتان را بدتر می کنید. در قدم اول باید بپذیرید که در زندگی خود احساس تنهایی و پوچی می کنید تا با استفاده از روش های مناسب و مفید این تنهایی را از بین ببرید.

انتخاب
این انتخاب خودتان بوده که تنها باشید. زندگی انتخاب های مختلفی را پیش روی ما قرار می دهد، تنها بودن یا شاد و خوشبخت بودن هم جزء این انتخاب ها هستند. احتمالاً به خاطر شیوه زندگیتان دچار این مشکل شده اید. پس چه خوب است که فعالیت های روزانه تان را بازبینی کنید.
فعالیت های خسته کننده و حوصله سربرنده ای که در طول روز انجام می دهید را کنار بگذارید. یک گوشه نشستن و بیکار بودن خود موجب تنهایی می شود. البته ممکن است شما فرد آرامش طلبی باشید و از جمع چندان خوشتان نیاید، اما این آرامش طلبی فقط زمانی شما را دچار مشکل می کند که در این لحظات شروع به فکر کردن در مورد مسائل ناراحت کننده کنید.

حال و هوای اتاقتان را با یک موزیک زیبا و ملایم تغییر دهید. این موسیقی هم آرامش لازم را برای شما فراهم می کند و همچنین نمی گذارد احساس تنهایی کنید. پرده ها را کنار بزنید، بگذارید نور خورشید به درون اتاق بیاید.

تجارب قبلی
زندگی کردن با تجربیات گذشته مثل رد شدن از طرف دیگران یا عدم توجه آنها به شما، می تواند منشاء این ناراحتی و تنهایی باشد. یادتان باشد، چیزی که شده، شده…دیگر نباید غصه گذشته را بخورید.
خلاء عاطفی که به واسطه این تجربیات تلخ ایجاد می شود را میتوان با درسهایی که از این تجربیات گرفته اید پر کنید. اگر در کودکی، عدم توجه والدین را تجربه کرده اید، با توجه بیشتر به فرزندتان آن را اصلاح کنید. با اینکار رابطه تان را با فرزندانتان قوی تر خواهید کرد. اگر خودِ شما به دیگران توجه و محبت کنید، این کار ارزشمند شما قدردانی اطرافیان را نیز برمی انگیزد. وقتی به کسی نیاز پیدا کنید، تنهایی خود به خود از بین می رود.

تنهایی می تواند زائیده فکر تنبل و بیکار باشد. برای انجام کارهای مختلف داوطلب شوید تا هیچگاه فرصت فکر کردن به تنهایی را نداشته باشید. با اینکار هم به دیگران کمک می کنید و هم به خودتان. همچنین فعالیت جسمی باعث بهبود سلامتی نیز می شود.

هنوز هم احساس تنهایی می کنید؟
در رابطه تان با نیروی عالمگیر تجدید نظر کنید. خدا، راه حل تنهایی شماست.  میتوانید از او برای نشان دادن راه به شما و درآمدن از این وضعیت ناراحت کننده یاری بخواهید. با کمک او دیگر تنها نخواهید بود

iranew
iranew@gmail.com

12 thoughts on “راه هایی برای رهایی از احساس تنهایی”

 1. سلام من متاسفانه شدیدا افسرده شدم و احساس پوچی زندگی دارم نمیدونم چیکار کنم ر یک شرکت تولید شیر معروف سمت مدیریتی دارم اما واقعا وقتی صبح ها از خواب بیدار میشوم این احساس به نهایت خودش میرسه ۳۲ سال سن دارم مجردم از نظر مالی از نظر خط فقر زیر خط هستم اما متاسفانه حقوق من کم اقساط بالا و…. میترسم از این افسردگی بلایی سرم بیاره احتیاج به کمک دارم لطفا راهنماییم کنید مرسی

 2. نمیخوام بگم خیلی تنهام.چون نیستم.یه خدای خوب و یک خانواده ی خوب دارم.ولی نبود یه دوست صمیمی خوب اذیتم میکنه.دوستام همه ی فکرشون معطوف مشکلات خودشون و البته دوستیهای خودشونه.

 3. من خیلی تنهااااااااااام …خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

 4. سلام.من خودم تنهام و میدونم شما دوستای گلم چی میگید.بیاید واسه همدیگه دعا کنیم.در ضمن وقتی احساس تنهایی میکنی به چیزای خوب فکر کن.این شعار نیست.من همه دارایی مادی و معنوی زندگیمو از این راه به دست اوردم.واستون دعا میکنم که ایشالا هر چی مشکل دارید حل شه. تورو خدا شمام واسه حل شدن مشکل من دعا کنید!!!

 5. به نظر من تنهایی مال خداست و انسان باید با هم نوع خودش باشه فرق نمی کنه پسر یا دختر فقط یه انسانه که میتونه تو رو از تنهایی در بیاره و این اشتباهه که با فکر کردن به خدا از تنهایی میای بیرون باید از این حصاری که بعضی ها با وجود خدا دور خودشون کشیدن بیای بیرون و از زندگی لذت ببری وگرنه ضرر خالی کردی (اینو تجربه کردم که میگم ) عزت زیاد

 6. تنهایی حس بدیه با اینکه میدونم همیشه خدا هست و همیشه هم وقتی تنها میشم باهاش حرف میزنم اما دوست داشتم یه دوست خوب داشتم تا بتونیم برای هم باشیم.برای همیشه.اما این دنیا با این ادماییه چند رنگ سخته پیدا کردنه یه دوست واقعی.خیلی سخت

 7. ولی احساس تنهایی خیلی بده
  من اصلا احساس تنهایی نمیکنم چون خدایی رو دارم که همه چیزمه
  عشقمه روحمه وجودمه هوامه نفسمه همه چیزمه
  هیچ وقت تنهام نمیذاره
  همیشه به حرفام گوش میده
  تو بدترین شرایطم باهامه
  تو شادترین لحظه هام هم باهامه

 8. دوره زمونه بده ولی چرا ما بد باشیم؟
  خدا راههای زیادی رو واسه اونایی که امکان ازدواج ندارن گذاشته ولی اون از راه درستش نه اینکه هر کس از راه رسید با اون باشی و…
  من که دیگه به ازدواج فکر نمیکنم

 9. salam
  dore zmone zamonei ke
  همه تنهان فرصت ارداج کمه پولدارها شاید وضعشون بهتر باشه
  جونها به علته تنهای نیرن طرفه عشق و شکست و عذاب وجدان برای رابطه که جرو غریزشونه و مچبورن وای وای
  غصه برای رابطه و دوری وای وای ……….

  بعدش تنهای و چرا چون فرصته ازدواج نیست ؟ باور کن علته من همینه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *