در سال‌های اخیر خوانندگان زیادی در ایران فعالیت خود را آغاز کردند که هرکدام با کاری نو وارد این حیطه شدند اما افرادی در این بین بودند که کمی متفاوت‌تر ظاهر شدند و توانستند ارتباط بهتری با شنونده موسیقی برقرار کنند. یکی از این خواننده‌ها «محسن یگانه» بود که توانست در مدت کمی، جای خود را در میان خوانندگان پاپ باز کند… خیلی از شما  از ما خواسته بودید که درباره محسن یگانه مطلبی داشته باشیم

بیوگرافی
در ۲۳ اردیبهشت سال ۱۳۶۴ به دنیا آمدم، اصالتا اهل گنبدکاووس هستم. دو خواهر بزرگتر و یک برادر کوچکتر از خودم دارم. دانشجوی انصرافی رشته مهندسی صنایع هستم. پنج سالی می‌شود که در تهران ساکن هستم و در حال حاضر مجردم.

شرایط خانوادگی
پدرم را در جنگ تحمیلی از دست دادم، مادرم هم استاد دانشگاه است و در این چند سال همه تلاشش را می‌کرد تا جای خالی پدرمان را برایمان پر کند.

علاقه به موسیقی
اوایل خیلی به موسیقی علاقه نداشتم، دوست داشتم بازیگر شوم حتی به کلاس‌های تئاتر هم می‌رفتم اما در سوم دبیرستان وقتی برای اولین بار ساز به دست گرفتم، نگاهم به موسیقی تغییر کرد. احساس کردم دریچه تازه‌ای به رویم باز شده است. از آن روز به بعد عشق من به موسیقی آغاز شد و تا به امروز هم که ادامه دارد.

مخالفت خانواده
خانواده‌ام به شدت با فعالیت من در زمینه موسیقی مخالف بودند ولی پس از این‌که از میزان علاقه من به این حرفه مطلع شدند، دست از مخالفت برداشتند.

اولین آلبوم
اولین آلبومم هشت قطعه داشت. این کار در حالی که هنوز ماکت بود، به صورت غیرمجاز پخش شد. شاید در مورد غیرمجاز آمدن کارهای بعدی‌ام مقصر بودم اما در رابطه با کار اولم کاملا بی‌تقصیر بودم.
مدت‌هاست که دور موسیقی زیرزمینی را خط کشیدم. شاید در ابتدای راه یک خواننده با انگیزه دستیابی به شهرت، به موسیقی زیرزمینی رو بیاورد اما پس از گذشت مدتی متوجه خواهد شد که اشتباه کرده است.

آهنگسازی و ترانه‌سرایی
در ابتدای ورودم به موسیقی دوست داشتم به عنوان آهنگساز و خواننده فعالیت کنم اما پس از مدتی تصمیم گرفتم خواندن را هم تجربه کنم.

احساس واقعی
خوشحالم از این‌که کارهایم تا این اندازه توانسته با مخاطب ارتباط برقرار کند. فکر می‌کنم دلیل برقراری این ارتباط، صداقتی است که در ترانه‌هایم وجود دارد.

ترانه‌سرایی
علاقه زیادی به ترانه‌سرایی دارم. قهرمان ترانه‌هایم هم یک پسر عاشق‌پیشه شکست‌خورده است.

اولین کار مجاز
اولین کار مجاز من آلبومی با عنوان «نفس‌های بی‌هدف» است. این آلبوم نه قطعه دارد که اگر مشکلی برای آن به وجود نیاید، تا چندی دیگر از ارشاد مجوز خواهد گرفت.

تنظیم جدید
در این آلبوم قطعات نشکن دلمو، آخه دل من و بنویس از سرخط را بازخوانی کرده‌ام اما مطمئن باشید شش قطعه دیگر من به مراتب شنیدنی‌تر از این سه قطعه هستند.

ماه‌عسل
قبل از خواندن تیتراژ برای برنامه «ماه‌عسل» سه کار مناسبتی را اجرا کرده بودم که البته هنوز آنها از صداوسیما پخش نشده است. زمانی که احسان علیخانی صدای من را زمان ساخت این قطعات شنید، از من دعوت به همکاری کرد. وقتی از طرف سازمان با من تماس گرفتند، تقریبا شوکه شدم چرا که با وجود حساسیت‌هایی که به خاطر کارهای غیرمجازم روی من وجود داشت، فکر نمی‌کردم مرا انتخاب کنند.

تیتراژ
نمی‌خواهم به یک تیتراژ‌خوان تبدیل شوم و برای مردم تکراری شوم، به همین خاطر سعی می‌کنم بین کار بعدی‌ام فاصله بیندازم.

کنسرت
برگزاری کنسرت، آرزوی هر خواننده‌ای است. با این‌که در شهرهای مختلف ایران کنسرت برگزار کردم، اما دوست دارم در تهران هم کنسرتی را اجرا کنم.

اجرای دوصدایی
صدای من به شدت به درد اجرای قطعات دوصدایی می‌خورد. همکاری من با خواننده‌های دیگر هم به مذاق علاقمندان به موسیقی خوش آمد ولی من دیگر تصمیمی برای اجرای کار دوصدایی ندارم.

خداحافظی
قصد ندارم خوانندگی را برای همیشه ادامه دهم. احتمالا تا سه، چهار سال دیگر و در اوج، از خوانندگی خداحافظی می‌کنم.

بهترین‌ها
بهترین تنظیم‌کننده ایران بهروز صفاریان است همچنین باید به نام شهاب اکبری هم اشاره کنم.

شان موسیقی
به نظر من یک خواننده باید، شان موسیقی را حفظ کند و نباید به خودش اجازه بدهد هر چیزی را بخواند چرا که باید برای موسیقی حرمت قائل بود.

iranew
iranew@gmail.com

3 thoughts on “همه چیز درباره محسن یگانه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *