نرم افزار Nero پس از نصب ابزارهای مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده هر یک از ابزارهای می توانید از نرم افزار استفاده کنید . به عنوان مثال ابزارهایی چون Express  Nero، BurnRights  Nero ، StartSmart  Nero از جمله ابزارهای کوچکی اند که با استفاده هر کدام از آنها عملیات کپی روی سی دی و دی وی دی قابل اجراست و تنها تفاوت آنها با یکدیگر در نحو نمایش منوها و ساده یا پیچیده بودن روش کار با آنهاست . این نرم افزار در نسخه های مختلف Nero دستخوش تغییراتی اند ؛ به عنوان مثال ابزار StartSmart  Nero در نسخه ۸ این نرم افزار نسبت به نسخه ۷ آن دارای تغییرات گرافیکی بسیار زیادی است و موجب شده تا کاربران جدیدی که به استفاده از این برنامه روی می آورند بسیار راحتر از قبل می توانند از آن استفاده کنند.

ابزار BurnRights  Nero نیز همراه همیشگی این نرم افزار در تمام نسخه ها بوده که همچنان نیز با تغییر بسیار کمی در این نرم افزار گنجانده شده ؛ اما به دلیل پیچیدگی نسبی کار با این ابزار مورد پسند کاربران حرفه ای است .

ابزار Express  Nero یکی از متداول ترین ابزار ی است که از نسخه ۶ این نرم افزار ارائه شد و کاربران بسیار زیادی را به خود جلب کرد استفاده از این ابزار بسیار راحت است و در تمام نسخه های نرم افزار Nero نیز دارای شکل و شمایل یکسانی بوده است .

ابزار Express  Neroفقط کاربردی ترین و ساده ترین حالات کپی اطلاعات را شامل می شود که البته در بیش از ۹۰ درصد موارد نیز فقط این حالت کپی مورد استفاده قرار می گیرد .

گزینه های موجود در ابزارExpress Nero به طور مختصر عبارتند از :

 

Data

 Data CD: با انتخاب این گزینه می توانید همه نوع فایل را در سی دی مورد نظر خود کپی کرده و در همه ویندوز نیز به استفاده از آنها بپردازید . این حالت کپی نرم افزار ، کپی ، موزیک ، MP3 و در کنار یکدیگر بسیار مفید است .

Data DVD : اگر دستگاه کپی دی وی دی در اختیار دارید و اطلاعات شما زیاد است و روی سی دی جا نمی گیرد می توانید آنها را با انتخاب این گزینه روی دی وی دی کپی نمایید این گزینه نیز همانند گزینه بالا از تمام فرمت ها پشتیبانی میکند و همه نوع اطلاعاتی در آن قابل انتقال است .

Music

Audio CD: اگر می خواهید یک سی دی موزیک قابل بخش در تمام دستگاه های پخش موزیک ایجاد کنید ، از این گزینه استفاده کنید . در این حالت حدودا بسته به نوع سی دی شما ۷۰ دقیقه موزیک در یک سی دی قابل رایت است که فایل های MP3،wma نیز هنگام انتقال از رایانه به سی دی به صورت خودکار به فرمت  CD  Audio تبدیل می شود.

Jukebox Audio CD : اگر قصد دارید موزیک های بیشتری در یک سی دی جای گیرد و فایل های صوتی خود را با فرمت های MP3،wma در سی  دی رایت کنید از این گزینه استفاده کنید . سی دی هایی که به این حالت کپی می شوند در تمام رایانه ها و دستگاههای پخش سی دی که از فورمت های MP3،wma پشتیبانی  می کنند قابل پخش است .

Jukebox Audio DVD : این حالت نیز دقیقا مانند Jukebox Audio CD است با این تفاوت که اطلاعات شما روی دی وی دی رایت می شود .

Videos/pictures

Video CD: فرمت استاندارد رایت فیلم روی سی دی که درتمام دستگاه های پخش
سی دی های تصویر قابل اجرا باشد ویدئو سی دی است . پس چنانچه می خواهید از فیلم های مورد نظر خود یک سی دی تصویری ایجاد کنید این گزینه را انتخاب کنید .

Video ـ  DVD: اگر یک فیلم دی وی دی را قبلا روی هارد دیسک خود کپی کرده اید و حالا می خواهید مجددا آن را وی دی وی دی کپی کنید می باید از این گزینه استفاده کنید . دقت داشته باشید که جنانجه قصد دارید از فیلم های روی هارد دیسک که به فرمت دی وی دی نیستند یک فیلم دی وی دی ایجاد کنید باید از ابزارvision Nero استفاده کنید که بعدا توضیح داده خواهد شد .

 

copy، Project ، Image

با استفاده از گزینه های موجود در این بخش می توانید از سی دی یا دی وی دی های مورد نظر خود به طور کامل یک کپی  روی هارد دیسک ایجاد کنید و همچنین می توانید به ایجاد سی دی یا دی وی دی ار کپی های گرفته شده توسط نرم افزار که در هارد دیسک شما ذخیره شده است اقدام کنید .

ادامه دارد

 

iranew
iranew@gmail.com

7 thoughts on “کپی برداری با نرم افزار Nero”

  1. سلام خسته نباشید سایت خیلی راحتی دارین ممنون. مثل سایتهای دیگه نیست که برای پول در آوردن از این صفحه به اون صفحه گیجت میکنن.

  2. ممنون … مطالبش خیلی بدردم خورد …وظیفم دونستم تشکر کنم ….مفید بود و به موقع …
    موفق باشید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *