با آمدن فناوری های جدید و افزایش تنوع در یک کالای خاص آن هم از نوع های تک ؛ خرید و استفاده از کالاهایی از این دست دقت عمل و نظر بیشتری می طلبد.

 اگر سری به مراگز فروش تلفن همراه زده باشید قطعا خریداران را  دیده اید که به همراه یک آشنا ، یک دوست و یا حتی یک راهنمایی حرفه ای برای خرید به این بازار آمده اند. در این جا برخی از نکات ضروری در هنگام خرید را برای شما بازگو می کنیم تا اگر روزی برای خرید می خواستید با بازار بی سرو سامان و بی متولی تلفن همراه بروید و از قضا دوست و آشنایی هم برای همراهی خود نداشتید  ،خدای ناکرده درهنگام خرید کلاه بر سر مبارکتان نرود .

اولین نکته و مهمترین درس برای خرید تلفن همراه و هر کالای دیجیتالی دیگر استعلام قیمت از  چند مغازه مختلف است . به قیمت هایی اعلام شده دقت کنید . چرا که نوسانات قیمت در یک مدل خاص می تواند دلاین متعددی داشته باشد .

از آنجایی که در این بازار به رغم صنوف دیگر از چسباندن قیمت روی کالا خبری نیست.  قیمت های ارائه شده تقریبا سلیقه ای بوده و تا حدودی نیز به سر و وضع ظاهری شما بستگی دارد . اگر خواهان لوازم جانبی داخل گوشی ناقص باشد . اگر خواهان لوازم جانبی فابریک هستید ، خرید از نمایندگی  های اصلی را به شما توصیه می کنیم .

تفاوت در قیمت های ارائه شده از سوی فروشندگان به کشور سازنده گوشی و نیز نو یا کار کرده بودن گوشی هم بر میگردد . توجه داشته باشید که در  حال حاضر نمونه شبیه سازی شده بسیاری از گوشی های معروف توسط متخصصان و دانشمندان زحمتکش چینی ساخته و بدون هیچ گونه نظارتی از سوی مراجع ذی ربط به بازار کشور راه یافته اند در نتیجه مواظب باشید خدای ناکرده جنس غیر اورجینال قسمتتان نشود . برخی از گوشی های موجود در بازار به دستگاه های refresh شده معروفند . این گوشی ها در حقیقت همان گوشی های کار کرده خودمان است که برخی از قطعات اصلی آن ها همچون قاب و باتری تعویض شده و در جعبه های نو قرار گرفته و مجددا در قالب گوشی های آک به چرخه بازار باز می گردند . برای شناسایی این نوع از گوشی کافی است به جنس قاب گوشی و محل اتصالات قاب با بدنه توجه کنید . برای تشخیص باتری اورجینال هم به برچسب هولوگرام روی باتری توجه داشته باشید.

اما در رده همین گوشی ها ،گوشی های اپراتور های خارجی هم در بازار به وفور یافت می شوند . این نوع از گوشی ها در حقیقت با یک سیم کارت در خارج از کشور و توسط اپراتورهای سایر کشورها به فروش رفته اند . هنگام خرید لوگوی مارک مورد نظر خود را به دقت مورد ارزیابی قرار  دهید و اگر لوگوی دیگری به غیر از نشانه اصلی مارک گوشی روی بدنه مشاهده کردید بدانید که گوشی در دست شما یکی از همان گوشی کارکرده خارجی است که دیر بجنبید مهمان جیب شما خواهد شد !

iranew
iranew@gmail.com

2 thoughts on “چگونه تلفن همراه بخریم”

  1. ساییتون خیلی خوبه ولی چرا نمیشه از مطالبش کپی برداش تا بعدا هم بشه ازش استفاده کرد میشه درستش منین چون اینطور اگه ادامه بدین مطالب زیاد به درد نمی خوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *