اگر بگوییم این روزها سشوار از ابزارهای جدا نشدنی بیشتر افراد است اغراق نکردیم. اما آیا تا به حال در مورد مضرات و مزایای این وسیله فکر کرده اید و به دنبال انواع بی خطر آن بوده اید .

بد نیست بدانید اوایل سال ۱۹۴۰ میلادی ، پای سشوار البته بسیار بزرگ تر ، سنگین تر و متفاوت تر از شکل امروزی آن به زندگی مردم باز شد . اما یکی از مشکلاتی که همواره در مورد سشوار وجود داشته این است که استفاده مکرر از آن و حرارتش باعث آسیب به رشته های مو و ضعیف و نازک شدن و حتی ریزش مو می شود . برای مقابله با این مشکل نوعی سشوار ساخته شده که مقدار آسیب وارده به مو را به حداقل می رساند. این نوع سشوار به اصطلاح برای یون درمانی موها استفاده می شود و ضمن خشک کردن موها آنها را تقویت هم می کند . عملکرد این سشوار به گونه ای است که از خشک شدن چربی طبیعی موها جلوگیری می کند و در نتیجه موها نه تنها وز کردن به نظر می رسند بلکه بسیار نرم و به حالتی پف دار در می آیند. با استفاده از شسوارهای یونی ، موهای شما براق تر و حالت پذیرتر به نظر می رسند و به تنها به موهای شما آسیبی وارد نمی شود بلکه اگر موهای شما آسیب دیده باشند آنها را ترمیم هم می کند و به حالت اولیه بر می گرداند.

نحوه عملکرد این شسوار به این ترتیب است که با انتشار میلیون ها ذره یون روی موها باعث می شود مولکول های آب با حرارت بسیار اندکی شکسته و تجزیه می شوند و تارهای مو نیز بتوانند این ذرات بسیار ریز را جذب کنند . در ضمن با جذب تقویت کننده ها که به صورت یون هستند آسیب سلولی در موها کاهش می یابد . جذب رطوبت همچنین باعث می شود موهایی که نازک شده اند براق تر و لطیف تر و ابریشمین به نطر می رسد .

استفاده از یون می تواند سرعت خشک شدن موها را تا ۵۰ درصد بالا ببرد و به همین دلیل مدت زمان استفاده از سشوار کوتاه می شود در نتیجه هم حرارت و هم میزان برق مصرفی کاهش می یابد . در ضمن این سشوارها با دمای نسبتا کمتر حتی خنکی این سشوارها با دمای نسبتا کمتر حتی خنکی موها را هم می گیرد و به این ترتیب میزان آسیب ناشی از سوختگی نیز به حذاقل ممکن می رسد

iranew
iranew@gmail.com

One thought on “جنگل موهایتان را بیابان نکنید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *