امروزه سایت های آموزشی جایگاه خود را در بین علاقه مندان یافته اند. به ویژه آموزش زبان طرفداران بیشتری دارد . www.ezaban.com یکی از سایت های اموزش زبان در ایران است که تمام فعالیتهای آن از طریق اینترنت انجام می شود.

Ezaban دو بخش مجزا دارد :یکی بخش فارسی و یک بخش انگلیسی . بخش فارسی سایت حاوی مطالب و مقاله های گوناگونی است که در مورد آموزش زبان انگلیسی ارائه شده . همچنین اخبار مرتبط با سایت ، اطلاعیه های تشکیل کلاس های آنلاین و انجمن های پشتیبانی در قسمت فارسی سایت وجود دارد.

بخش انگلیسی سایت در واقع بخش آموزشگاه مجازی ezaban است و بخش های زیر را شامل می شود.

آزمون تعیین سطح ورودی : همه افرادی که در سایت عضو می شوند باید در آزمون تعیین سطح ezaban شرکت کنند تا با توجه به میزان دانش شان در کلاس های مناسب گزینش شوند . در همه آزمون های ezaban از تکنولوژی های امنیتی فناوری اطلاعات و ارتباطات بهره گرفته شده تا  امکان تقلب وجود نداشته باشد . در این آزمون ترتیب سوالها و جوابهای هر سوال در کامپیوتر هر فرد تفاوت دارد و همچنین مدت زمان پاسخ دادن به هر سوال محدود است .

درس هاو آزمون های آنلاین : دانشجویان سایت پس  از عضویت در آمورشگاه اینترنتی ezaban به درس ها و آموزش هایی دسترسی دارند که متناسب با کلاس های درسی آنها تعیین شده . به عنوان مثال در ترم اول ، یک کلاس آموزش دستور و گرامر زبان انگلیسی وجود دارد که دانشجویان می توانند از طریق اینترنت درس ها و تمرینات کلاسی خود را در هر زمان از شبانه روز که مایل هستند انجام دهند. در دانشجود می تواند بصورت آنلاین با استاد و یا دانشجویان دیگر در ارتباط باشد که این ارتباط به وسیله ایمیل و یا انجمن های گفت وگو میسر می شود . در این روش دانشجویان می توانند مانند یک کلاس واقعی از پرسش های دوستان دیگر خود نیز با خبر شده و جواب آنها را دریافت کنند .

کلاس های درس آنلاین : بدیهی است که برای یادگیری زبان دانشجود باید با استاد و دیگر دانشجویان گفت و گو کند . هر دوره آموزشی کلاسهای آنلاین خود را دارد که سه روز در هفته تشکیل می شود و هر جلسه یک ساعت و سی دقیقه طول می کشد . محیط کلاس در واقع یک اتاق گفتگو (chat room) است که توسط استاد مدیریت می شود.

کتابخانه اینترنتی : یکی از امکانات این سایت کتابخانه الکترونیک است . نسخه الکترونیکی کتاب های آموزشی ezaban و برخی از کتاب ها و فیلمنامه های انگلیسی در این کتابخانه وجود دارد.

iranew
iranew@gmail.com

3 thoughts on “آموزش زبان در دنیای مجازی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *