کمپانی گوگل به تازگی پشتیبانی از دسترسی IMAP را برای کاربران نرم افزارهایی همچون Tunderbi Outtlook یا دستگاه آیفون به سرویس ایمیل جی میل اضافه کرد . طبق گفته گوگل از این پس کاربران هیچ محدودیت دسترسی به سرویس Gmail نخواهند داشت . پیش از این نیز کاربران می توانستند از طریق پروتکل مشابه POP ایمیل خود را توسط نرم افزار های مدیریت ایمیل دریافت نمایند . اما پشتیبانی از دسترسی IMAP راهکارهای دسترسی به جی میل را کامل تر نمود.

گوگل ارائه پشتیبانی از IMAP را به طور رسمی در بخش تجهیزات جدید جی میل اعلام کرده است اما علاوه بر این گفته شده است امکان عدم دسترسی برخی از کاربران به این قابلیت وجود دارد که تا چند روز آینده این اشکال نیز برطرف میشود .

اهمیت IMAP چیست ؟به دلیل آن که IMAP یک پروتکل دو طرفه ایمیل است ، نرم افزارهای میزبان پیغام های رسیده خواهند داشت توانست که با یکدیگر تعامل مستمر داشته باشند . به طوری که اتفاقات رخ داده در صندوق ایمیل  شما روی تمامی نرم افزار های میزبان دریافت پیغام می تواند مشاهده شود. گفتنی است که به دلیل تفاوتهای رابط کاربری درونی سرویس Gmail با عمده ترین نرم افزارهای میزبانی ایمیل نظیر اسفاده از گوگل از برچسب ها و پشتیبانی متفاوت دیگر نرم افزارها از فولدرها این امکان وجود دارد که تعداد زیادی از کاربران با استفاده از نرم افزارهای کنونی و اتصال به جی میل از این قابلیت بهره لازم را نبرند . از سوی دیگر کارشناسان استفاده از ابزار Google Geras  را برای ساخت محیط آنلاین جی میل پیشنهاد کرده اند. اما اهمیت قابل توجه راه اندازی دسترسی IMAP در جی میل بیشتر متوجه گوشی تلفن همراه آیفون خواهد بود . حتی گوگل نیز رسما پشتیبانی از IMAP را مزتبط با دستگاه آیفون دانسته است . زیرا پس از این کاربران دستگاه iphone می توانند علاوه بر استفاده از آدرس اینترنتی http://gmail.com برای دسترسی به صندوق ایمیل خود از دسترسی IMAP نیز استفاده کنند که تعامل دو طرفه با رابطه کاربری درونی جی میل برقرار می کند .

iranew
iranew@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *