این که وقتی قصد خرید یک رایانه همراه می کنید چه اجرایی باید داشته باشد تا به کار شما بیاید، مهم و239 سخت ترین نکته خرید لپ تاپ است . این نکته ها احتمالا به شما در این مورد کمک خواهد کرد .

    کارت گرافیک در لپ تاپ هر چه کمتر در وضعیت SHARE و به خصوص حالت onboard باشد ، کیفیت تصویر بهتری خواهد داشت .

    عمر مفید باتری در یک بار شارژ، در دفترچه راهنمایی لپ تاپ درج شده دقت کنید ک دستی دستی باطری را خراب نکنید .

    رم ۲۵۶و ۶۴ مگ حافظه کارت گرافیکی ، حداقل های یک لپ تاپ معمولی اند.

  سعی کنید قابلیت نظیر بلوتوث و کارت شبکه بصورت تو کار باشد تا بعدا مجبور نباشید آنها را جداگانه در درگاه PCMCIA نصب و انرا اشغال کنید .

این نکته هم بر وزن لپ تاپ می افزاید و هم اینکه کمی از انرژی باتری را برای فعال سازی و به جریان مدار انداختن آن تلف می کند.

    به تعداد و حدود پورتهای موجود بر لپ تاپ دقت کنید و آن را بر اساس اطلاعاتتان و نیازمندیهای فعلی خود و احتمالا در آینده بسنجیدد

    خدمات شبکه در لپ تاپ اهمیت زیادی دارد . به شرکتی که این سرویس را ارایه داده دقت کنید .

  هنگام خرید از تعداد گارانتی پیکسل های مرده صفحه نمایش لپ تاپ مطمئن شوید. برای این کار می توان به سایت سازنده هر برند مراجعه کرد . معمولا تعداد این پیکسل های مرده برای گارانتی در لپ تاپ چیزی بین ۲ در بهترین حالت تا حداکثر ۱۰ در بدترین حالت است .

  مناسب ترین حالت این است که سازنده هر لپ تاپ ، خود سازنده قطعات سخت افزاری آن باشد . اصولا هر چه قطعات یک لپ تاپ متعلق به برند خاص باشند ، مشکل شما برای گرفتن درایو های به روز کمتر خواهد بود .

  گارانتی لپ تاپ شما در صورت ارسال برای تعویض در بیشتر حالت به دوبی ارسال می شود . بنابراین هر برندی که در دوبی فعالتر از مابقی عمل کند ، سرویس بهتری به لپ تاپ شما می دهد .

  امکان ارتقای گارانتی برای لپ تاپ شما بسیار مهم است . اصولا اگر طول مدت گارانتی دستگاه شما در حدود یک سال بوده باشد، باید هنگام خرید ببینید ایا امکان تمدید آن مقدور است یا نه . این کار هم شامل گارانتی داخلی و هم بین الملل است. برای اطلاع از گارانتی بین الملل می توانید به وب سایت لپ تاپ انتخابی خودتان مراجعه کنید و از وجود حالت قابل تمدید نمودن آن مطمئن شوید .

    اینچ بالای مانیتور تنها به وزن و مصرف باتری و دشواری حمل و نقل اضافه می کند . اغلب انتخاب اینچ ۱۴ برای صفحه نمایش کافی است .

    در مورد هارد لپ تاپ،rpm کمتر در هارد لپ تاپ به معنی مصرف کمتر منبع انرژی باتری است .

iranew
iranew@gmail.com

2 thoughts on “نکاتی در مورد خرید لپ تاپ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *