بعد از رونق گرفتن وبلاگ نویسی بین کاربران آقای آدام گرین فیلد دست به اقدام جالبی می زندو پروژه237 وبلاگ نویسی از طریق تلفن همراه را در سال ۲۰۰۲ آغاز می کند و این پروژه به خوبی معروف می شود و کاربران خاص خودش را جذب می کند . در ایران برای اولین بار سرویس وبلاگ پرشین بلاگ ایجاد شد و این جور که به نظر می رسد این پروژه آن چنان که تصور می رفت رونق نگرفت اما به تازگی وب سایت وی ویو به آدرس www.viwio.com این سرویس را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است که با استفاده از این آپشن می توانند سرویس مینی / موبایل وبلاگ خود را ایجاد کنید .

Viwio اولین وب سایت ایرانی است که به کاربران خود اجازه می دهد تا بتواند در هر لحظه که بخواهند درباره فعالیتی که در آن انجام می دهند ، توضیح خاصی را ارائه دهند و آن را در دید عموم قرار بدهند . وب سایت وی ویو بعد از سرویس وبلاگ دهنده پرشین بلاگ ، سرویس نوشتن و به روز رسانی وبلاگ از طریق تلفن همراه را در اختیار کاربران قرار داذه است و تا کنون توانسته با دو اپراتور تلفن همراه یعنی همراه اول و ایرانسل قرار داده همکاری ببندد.

موبایل وبلاگ در سایت وی ویو

 1. ابتدا به سایت viwio.com مراجعه کنید و در آنجا برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید (مثل دیگر سایت هایی که قسمت ایجاد حساب کاربری دارند)
 2. بعد از اینکه در سایت viwio.com عضو شدید وارد کنترل پانل حساب کاربری خود شوید .
 3. در نوار بالای کنترل پانل ،گزینه ای به نام تنظیمات موبایل را خواهد دید.
 4. بعد از بازگشایی این قست فیلدی را مشاهده می کنید که میتوانید شماره تلفن همراه خود را به شکل ۰۰۰=۰۰۰=۹۱۲ وارد کنید ، بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه آن را تایید کنید .
 5. بعد ار وارد کردن شماره تلفن همراه در سایت کد فعال سازی به نمایش گذاشته می شود که باید آن را به شماره ۳۰۰۰۷۰۰۰۳۹۳۹۳۹ ارسال کنید.

توجه :از آنجایی که سرویس mobile weblog سایت وی ویو تنها با اپراتور های  همراه اول و ایرانسل قرار داد بسته است . بهتر است به مراحل زیر برای فعال سازی mobile weblog خود توجه داشته باشید 

 1. اپراتور همراه اول : اپراتور همراه اول اولین اپراتور تلفن همراه است که وب سایت وی ویو را تحت پوشش سرویس sms  برای ایحاد mobile weblog قرار داده است . اگر اپراتور تلفن همراه شما همراه اول است باید بعد ار دریافت کد فعال سازی در وب سایت آن را به شما ۳۰۰۰۷۰۰۰۳۹۳۹۳۹ ارسال کنید سپس بعد از آن به سادگی می توانید پیغام های توشتاریتان را به وی ویو ارسال کنید .
 2. ایرانسل : اگر سرویس تلفن همراه ایرانسل با یکی از پیش شماره های ۳۰۰۰و ۲۰۰۰و ۱۰۰۰ استفاده می کنید ،تنها کافیست که کد فعال سازی دریافت شده را به همان شماره بالا  30007000393939 ارسال کنید و بعد از آن می توانید وبلاگ نویسی تان را با تلفن همراه آغاز کنید .

* برای تغییر یا حذف سرویس mobile weblog نیز می توانید وارد بخش تنظیمات حساب کاربریتان شوید و در آنجا قسمت مربوط به تلفن همراه را باز کنید و سپس شماره وارد شده را یا پاک کنید یا آن را ویرایش کنید .

وی ویو در چه مواردی از شماره تلفن همراه شما استفاده می کند ؟

وی ویو از  شماره تلفن شما برای ارسال پیغام های متنی یا همان sms که شما انتخاب کرده اید ، استفاده می کند. شماره تلغن همراه شما در بانک اطلاعاتی وی ویو کاملا محرمانه خواهد ماند و سایت وی ویو و همچنین مدیران سایت به هیچ عنوان اطلاعات و شمار تلفن همراه شما را افشا نخواهد کرد .

کمی ذوق وسلیقه بد نیست

اگر مدیر یک وب سایت هستید ، وی ویو این قابلیت را به شما می دهد تا بتوانید تا استفاده از Rssنوشته های خود در سایت خودتان به وسیله Rss Reader به نمایش بگذارید . برای استفاده از این سایت می توانید به آدرس زیر رجوع کنید. (برگرفته از کلیک)

www.viwio.com

iranew
iranew@gmail.com

2 thoughts on “تلفن همراه و وبلاگ نویسی”

 1. ´´´´´´´´´´´´´´¶´¶¶´¶¶
  ´´´´´´´´´¶¶¶¶´´´´´´¶¶¶¶¶¶
  ´´´´´´´¶¶´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶
  ´´´´´¶¶´´´´´´´´…´´´´´´´´´´¶¶
  ´´´¶¶´´´´´´´´مظاهر تنها´´´´´´´¶¶
  ´´¶¶´´´´´´´´´ترین تنها´´´´´´´´´´¶¶
  ´´¶´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶´¶
  ´¶´´´´´´´´´´´´´´´´¶´´´´´´´´´´´´´¶
  ´¶´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶´´´´´´´´´´´´´´¶
  ´¶´´´´´´´´´´´´¶¶´¶´´´´´´´´´´´¶´´´¶
  ´¶´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶´´´´´´´¶¶¶¶´´´´¶
  ´¶´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶´´´´´´¶¶´´¶´´´´¶
  ´´¶´´´´´´´´¶¶¶¶¶´¶´´´´´¶¶¶¶¶¶´´´¶
  ´´¶¶´´´´´´´¶´´´´´¶´´´´¶¶¶¶¶¶´´´¶¶
  ´´´¶¶´´´´´´¶´´´´¶´´´´¶¶¶¶´´´´´¶
  ´´´´¶´´´´´´¶´´´¶´´´´´¶´´´´´´´¶
  ´´´´¶´´´´´´¶¶¶¶´´´´´´´´´¶´´¶¶
  ´´´´¶¶´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶´´¶
  ´´´´´¶¶¶´´´´´´´¶¶¶¶¶´´´´´´¶
  ´´´´´´´´¶¶¶´´´´´¶¶´´´´´´´¶¶
  ´´´´´´´´´´´´¶¶´´´´´¶¶¶¶¶¶´
  ´´´´´´´´´´¶¶´´´´´´¶¶´¶
  ´´´´´´´¶¶¶¶´´´´´´´´¶´¶¶
  ´´´´´´´´´¶´´¶¶´´´´´¶´´´¶
  ´´´´¶¶¶¶¶¶´¶´´´´´´´¶´´¶´
  ´´¶¶´´´¶¶¶¶´¶´´´´´´¶´´´¶¶¶¶¶¶¶
  ´´¶¶´´´´´´¶¶¶¶´´´´´¶´¶¶´´´´´¶¶
  ´´¶´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶´´´´´´´´´¶
  ´´´¶¶´´´´´´´´´¶´´´¶´´´´´´´´´´¶
  ´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶
  http://www.mazahergolpa.blogfa.com

  http://www.mazaher114.blogfa.com

  عشق فراموش کردنی نیست بلکه بخشیدنیه .
  عشق گوش دادن نیست بلکه درک کردنیه .
  عشق دیدنی نیست بلکه حس کردنیه .
  عشق جازدن و کنار کشیدن نیست بلکه صبر کردن و ادامه دادنه .
  و عشـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــق یه دنیا حرف نگفته عاشقه …..
  سلام من که از وبلاگت خیلی خوشم اومد…
  و مطلباش خیلی توپ بود…
  خوشحال میشم به وبلاگ من هم یه سر بزنی…
  اپ کردم دوست دارم با حضور مهربونت کلبه عشق ما رو نورانی و گرم کنی مهربون پس بدون واسه رسیدنت ثانیه شماری میکنم همیشه سبز باشی و عاشق …
  خدانگهدار دوست من …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *