دراینترنت موضوع این است که اطلاعات چگونه از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر انتقال می یابد آیا تا بحال قکر کرده اید که از زمانیکه شما درخواست یک صفحه وب می کنید تا زمانیکه آن را روی صفحه کامپیوتر خود دریافت می کنید چه اتفاقی می افتد؟ و چگونه اطلاعات از گوشه ای از جهان به گوشه ای دیگر انتقال می یابند؟

آنچه اتفاق می افتد  تا یک سری اطلاعات  (مثلاً یک صفحه وب ) در اینترنت انتقال داده شود در ذیل به صورت مرحله به مرحله بیان شده است:
این اطلاعات در تعداد بسیار زیادی قطعه که یک اندازه هستند شکسته می شوند ( این قطعات پاکت ها یا PACKETS  نامیده می شوند.)
یک header  به هر PACKET اضافه می شود که توضیح می دهد آن PACKET از کجا آمده است ، کجا باید برود و در بین PACKET های رسیده چه موقعیتی دارد.
هر PACKET فرستاده می شود از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر تا به مقصد برسد هر کامپیوتر در طول مسیر تصمیم می گیرد که هر پاکت را در مسیر بعدی به کدام کامپیوتر ارسال کند. این می تواند وابسته به چیزهایی باشد مانند این که کامپیوتر هایی که PACKET ها را دریافت می کنند به چه میزان مشغول باشند این گونه نیست که همه PACKET ها یک مسیر را بپیمایند.
در مقصد PACKET ها آزمایش می شوند. اگر PACKET ای  از دست برود و یا خراب شود یک پیام فرستاده می شود که درخواست فرستادن دوباره آن PACKET را می دهد تا همه پاکتها به صورت سالم و بدون عیب فرستاده شوند.
PACKET ها دوباره به شکل اصلی خود مونتاژ می شوند.
هر کامپیوتری که متصل شده است به اینترنت نرم افزاری دارد که به آن TCP/IP گفته می شود که مسئول دریافت و ارسال و چک کردن PACKET ها است TCP/IP چسب اینترنت است

iranew
iranew@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *