بسیاری از افراد هنگام مواجهه با صفحات فارسی ای که در آنها بجای حروف درست فارسی اشکال عجیب

غریب دیده می شوند، به سرعت سایت را ترک می کنند . البته این را ه مناسبی برای تنبیه طراحان صفحات وبی است که در صفحه وب خود این مشکل را دارند . ولی چنانچه بخواهید می توانید، احتمالا صفحه را درست کنید . کلیک راست موس را فشار دهید از صفحه باز شده گزینه encodingرا  انتخاب کنید ، برای درست دیدن صفحات فارسی، یکی یکی گزینه های زیر را انتخاب کنید تا ببینید، کدامیک جواب می دهد :

Windows (Arabic) Windows (Western) UTF-8) یعنی ابتدا از گزینه windows(Arabic ،(encoding  

را انتخاب کنید،اگر صفحه درست شد که هیچ ولی اگر درست نشد مجددا کلیک راست کرده encoding و سپس(windows (western)  انتخاب کنید. اگر صفحه درست شد گه هیچ ولی اگر درست نشد گزینه سوم یعنی(UTF-8) را امتحان کنید. اگر هیچکدام نشد ببینید) احتمالا در صفحه اول سایت(آیا صفحه فارسی با قلم خاصی نوشته شده در نتیجه از شما خواهش شده که: “ابتدا قلم ما را نصب کنید؟ در اینصورت مجبورید ابتدا آن فونت را به شکل زیر نصب کنید:

فونت را دانلود کنید.

در پنجره control panel  روی fonts دوبار کلیک کنید تا پنجره مورد نظر باز شود.

گزینه Install new font را از منوی File همان پنجره Fonts. انتخاب کنید

مسیر فونت مورد نظر را از پنجره های لیست Drives. Folders همان پنجره مشخص کنید  سپس فونت ، شما در پنجره کوچک list of fonts ظاهر می شود.

حال آن را انتخاب و صفحهok بزنید تا فونت مورد نظر روی سیستم نصب شود . پس از این با زدن  refresh

وب مورد نظر، می توانید آن را به راحتی بخوانید . ولی اگر باز مشکل داشتید، روی صفحه وب ، کلیک راست کنید و در encoding  گزینه User defined  را انتخاب کنید . قاعدتا با refresh کردن باید بتوانید صفحه را بخوانید.

iranew
iranew@gmail.com

One thought on “خطوط را “خرچنگ قورباغه” می بینید؟ فرار نکنید.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *