مرورگر اینترنت اکسپلورر ۷ که آخرین نسخه از این مرورگر تولید مایکروسافت است در ویندوز ویستا گنجانده شده است وبرای کاربران دیگر ویندوزها نیز قابل دانلود است . در این نسخه از اینترنت اکسپلورر ،تغییر و تحولات بسیار چشمگیری مشاهده می شود که علاوه بر تفاوت های امنیتی با نسخه های قبل دارای تفاوت های ظاهری بسیاری است که در نگاه اول می توان آن را از اکسپلورر های نسخه های پیشین متمایز ساخت .

برخی از امکانات این نسخه عبارت است از :

  • محیط کاربری ساده یا بیشترین ظرفیت نمایش صفحات وب به دلیل کاهش فضای نوار ابزار
  • اضافه شدن جست و جو در وب به عنوان ابزاری استاندارد در نوار ابزار و جست و جو در موتورهای جست و جوی برتر دنیا هم چون گوگل

و اما موثرتین و بهترین تغییر در این نسخه ، افزوده شدن قابلیت تب براوزینگ است که با استفاده از آن ؛ به راحتی می توانید چندین صفحه وب را در یک پنجره مشاهده کنید .

برای ایجاد تب جدید در این نسخه می توانید کلید های CTRL+T استفاده کنید . و یا روی تب موجود در سمت راست آخرین تب فعال ؛ کلیک کنید . یکی از نوار ابزارهای موجود در آن گزینه هایی هم چون Favorites Center و Add To Favorites مشاهده می شود . با استفاده از گزینه اول ؛ می توانید به بخش هایی هم چون مدیریت صفحات مورد علاقه ، مدیریت و مشاهد RSS ها ومشاهده تاریخچه صفحه بازدید شده دسترسی داشته باشید  و با استفاده از گزینه دوم نیز همانند نسخ های پیشین می توانید آدرس صفحه فعال را در لیست صفحات مورد علاقه خود ثبت کنید 

قابلیت ها و امکانات دیگری نیز در این نسخه گنجانده شده که با کمی جست و جو در بین ابزارها وکلیدهای آن به همگی آن پی خواهید برد .

iranew
iranew@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *