کسانی که روزانه با عکسهای زیادی سر و کار دارند ( عکاسها ) شاید برایشان وقت گیر باشد که برای هر عکسی مجموعه ای از عملیات مشابه را جهت یک سری از تغییرات مشابه ، تکرار کنند . برای امتناع از عملیات تکراری میتوانید از مجموعه از عملیات را در قالب یک خط تولید در آورده ، بطوریکه با زدن یک دکمه عامل از صفحه کلید که خود تعیین می نمایید ، همه آن عملیات بطور اتوماتیک انجام شود  برای مثال :

ابتدا عکس یا عکسهای مورد نظر خود را در فتوشاپ باز نمایید

در پنجره Action که با کلید F7 فعال می شود ، بر روی فلشی که در طرف راست پالت قرار دارد کلیک نمایید ، منویی باز می شود گزینه  New Action را انتخاب نمایید .

با کلیک بر دکمه New Action کادری باز می شود .

با باز کردن کشویی Function Key  در پنجره بالا لیست کلیدهای عامل می آید ، یکی از کلید ها را به دلخواه انتخاب نمایید .

توجه ¨پس از انتخاب یک کلید ، قسمت Shift و Control در مقابل کادر فعال میشود ، اگر در یکی از خانه ها تیک بگذارید ، به معنی این است که این کلید برای هدف دیگری برنامه ریزی شده است و در صورتیکه شما بخواهید از آن برای یک برنامه ریزی دیگر هم استفاده نمایید در صورتی قابل اجرا است که کلید Shift ویا Control را در موقع زدن کلید انتخابی پایین نگه داشته باشید ، تا برنامه جدید با این کلید عامل اجرا گردد ، لذا بهتر است کلید عاملی که برای برنامه ریزی دیگر از آن استفاده نشده را انتخاب کنید .

مثلا کلید F3 را انتخاب کنید و سپس دکمه Record را در این پنجره کلیک می نماییم . دکمه Record در زیر پالت فعال می شود وبه رنگ قرمز در می آید .

از این لحظه هر عملی که در فتوشاپ انجام گیرد ، ضبط می گردد تا آنکه بر روی دکمه Stop کلیک کنید

برای مثال عکسی را در برنامه باز نموده و سپس :

۱- از زیر منوی Image و سپس Adjust بر فرمان Auto contrast کلیک نمایید .

۲- از زیر منوی image ابتدا Adjust و سپس فرمان Curves کلیک نمایید . در این پنجره Input ، ۱۱۲ و Output روی شماره ۱۳۹ باشد و Ok نمایید .

۳- از زیر منوی image ابتدا Adjust و سپس بر فرمان Selective color کلیک نمایید . پنجره ای باز می شود که در گزینه Yellow را روی -۸۳ تنظیم کنید و سپس بر دکمه Ok کلیک نمایید .

۴-از منوی Image ابتدا Adjust وسپس color balance را انتخاب نمایید و در کادر باز شده بر روی گزینه Midtones کلیک کرده و Magenta را بر روی -۲۰ تنظیم کنید .

در پایان با کلیک بر دکمه Stop در زیر پنجره Action ضبط عملیات را خاتمه میدهیم . از این پس هر عکسی را که در برنامه بیاوریم ، با زدن کلید F3 همه عملیات انجام شده در بالا ، بطور اتوماتیک بر روی آن اعمال می گردد وبازدن مجدد آن عملیات تکرار می گردد .

توجه :کلیه کسانیکه برای زدن کلیپ و یا هر منظور دیگر از فیلم عکس استخراج می نمایند دستور العمل بالا را در جهت بالا بردن کیفیت عکس اجرا نمایند تا بالا رفتن کیفیت عکس را شاهد باشند .

توجه : در صورتیکه عکسهای دریافتی از فیلم دارای نویز باشند عکس را وارد فتوشاپ نموده و از منوی Filter گزینه Noise و سپس Despeckle را کلیک نمایید .

 

iranew
iranew@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *