برای حفظ سیم کارت و گوشی تلفن همراه از دسترسی غیر مجاز ، کدهای خاصی در نظر گرفته شده است . این کدها کارآیی خاصی دارد . در این ترفند ، قصد داریم به معرفی و بررسی این کدها بپردازیم .

Security code : این کد بر روی دستگاه تلفن تنظیم می شود و در گوشی NOKIA به طور پیش فرض برابر ۱۲۳۴۵ است . به وسیله این کد می توان دسترسی غیر مجاز به بعضی از امکانات تلفن را محدود کرد در گوشی های موبایل NOKIA اگر این کد اشتباه وارد شود تلفن ۵ دقیقه از پذیرش کد جدید خودداری می کند .

PIN Code : این کد روی سیم کارت تنظیم می شود و برای دستیابی به آن باید به امور مشرکین شرکت مخابرات مراجعه کرد در ایران این کد روی سند سیم کارت ثبت است و به طور پیش فرض برابر ۱۲۳۴ است . به وسیله این کد می توان دسترسی غیر مجاز به سیم کارت و بسیاری از قابلیت های شبکه را محدود کرد اگر این کد را ۳ بار اشتباه وارد کنید . دستگاه روی PIN قفل می شود و برای آزاد سازی آن نیاز به استفاده از کد PUK خواهید داشت .

PIN2 Code : این کد مانند PIN روی سیم کارت تنظیم می شود و برای دستیابی به آن می توان به امور مشرکین شرکت مخابرات مراجعه کرد . در ایران این کد به صورت پیش فرض برابر ۵۶۷۸تنظیم شده و از ثبت آن روی سند سیم کارت خودداری شده و از ثبت آن روی سند سیم کارت خودداری شده است . علت عدم ثبت ، ارایه نشدن خدمات مربوط به این کد نیز به صورت فراگیر اعلام می شود به وسیله این د می توان دسترسی غیر مجاز به بسیاری از امکانات شبکه را محدود کرد . اگر این کد را ۳ بار اشتباه وارد کنید . دستگاه روی PIN2 قفل می شود و برای آزاد سازی آن نیاز به استفاده از کد PIN2 خواهید داشت .

PUK Code : اگر دستگاه شما روی PIN قفل شود ، برای آزاد سازی آن نیاز به این کد دارید . برای دریافت این کد می توانید به امور مشرکین شرکت مخابرات مراجعه کنید . در ایران این کد روی سند سیم کارت ثبت شده است .

PUK2 Code : اگر دستگاه شما روی PIN قفل شود . برای آزاد سازی آن نیاز به این کد دارید برای دریافت این کد می توانید به امور مشرکین شرکت مخابرات مراجعه کنید . در ایران این کد روی سند سیم کارت ثبت شده است .

Barring Password : این کد روی سیم کارت تنظیم و و هنگام استفاده از سرویس مسدود سازی شماره تلفن ها استفاده می شود برای دریافت این کد به امور مشرکین شرکت مخابرات مراجعه کنید . گفتنی است تمامی کدها به غیر از PUK و PUK2 قابل تغییر هستند و به این منظور می توانید از منو های مربوط تلفن همراه خود استفاده کنید .

نحوه آزاد سازی سیم کارت از قفل PIN

برای این منظور ؛ کد زیر را روی دستگاه وارد کنید و دکمه برقراری تماس را فشار دهید . توجه کنید به جای کلمه PUK در کد زیر ، تنها PUK Code ثبت شده روی سند سیم کارت وارد کنید . به جای عبارت New PIN ، کد PIN جدید وارد کنید و به جای عبارت New PIN Again ، کد PIN جدید را تکرار کنید .

**۰۵*PUK*New PIN*New PIN Again

نحوه آزاد سازی سیم کارت از قفل PIN2

برای این منظور ؛ کدر زیر را روی دستگاه وارد کنید و دکمه برقراری تماس را فشار دهید . توجه کنید به جای کلمه PUK2 در کد زیر تنها PUK@ Code ثبت شده روی سیم کارت را وارد کنید به جای عبارت New PIN@ کد PIN2 جدید را وارد کنید . و به جای عبارت new PIN2 Again کد PIN2 جدید را تکرار کنید .

**۰۵۲*PUK2*New PIN2*New PIN2 Again

قابل ذکر است کد های PIN , PUK2 می توانند حداقل ۴ رقم و حداکثر ۸ رقم طول داشته باشد .

 

iranew
iranew@gmail.com

2 thoughts on “کدی برای امنیت”

 1. با سلام!
  انجمن وبلاگنویسان را با همراهی دوستان تشکیل داده ایم ، مایلید شما هم عضو این انجمن باشید؟ برای اعلام موافقت و آشنایی بیشتر ، به وبلاک : http://www.ooma.blogfa.com تشریف بیاورید .
  ارادتمند شما محمدایوب کاظمی

 2. دوست عزیزم ، با عرض سلام و احترام

  قصد دارم شما را با گسترده ترین فروشگاه اینترنتی ایران آشنا کنم … سایت ایرانی که در حال حاضر بزرگترین بانک اطلاعات کتب ایران را دارا می باشد … ثبت نام شما به صورت رایگان بوده و وجهی بابت عضویت در شبکه در یافت نمی شود و جایگاه شما دایمی می باشد . و نیز می توانید از کارتهای عابر بانک طرح شتاب کشور و کارت اعتباری پارسیان برای خریدهای خود استفاده کنید که همراه با کسب درآمد می باشد . و به میزان فعالیت خود درامدی از ۱۰ تا ۵۰ هزار تومان در روز می توانید بدست آورید…
  http://www.iranbin.com

  برای اگاهی کامل از تمام شرایط و ویژگی های سیستم به وبلاگ ما مراجعه کنید که به صورت شفاف شرح داده شده است .
  http://www.iranbine.blogfa.com
  http://www.muchmoney2005.blogfa.com

  مردان بزرگ اراده می کنند و مردان کوچک آرزو .
  یا حق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *