دانشمندان و شیمیدانها حیات شناس بیش از سی نمک معدنی در بدن انسان پیدا کرده اند که بعضی از آنها به مقدار بسیار کم می باشد ولی اثرشان فوق العاده است و وجود آنها برای سلامتی ضروری است . گرچه ممکن است شیر تمام این املاح را نسبت به احتیاج ما نداشته باشد و حتی شیر گاو املاح دارد برای جلوگیری از کمبودی که مسبب خطرات بزرگ است کافی است . روستاییان که به شیر و سبزیهای متعدد دسترسی دارند و آنها را خام می خورند هیچ وقت دچار کمبود نخواهند شد . مهمترین اثر شیر اینست که در آن نمکی وجود دارد که مقدار آن کافی و به صورتی است که در بدن ما به خوبی جذب می شود و آن نمک کلسیم است .

اما اگر بخواهیم کلسیم مورد احتیاج بدنمان را در غذاهای دیگر بیابیم لازم است که هر روز یک کیلو سیب زمینی و سه کیلو گوشت بخوریم .

بسیار خوب . اما متاسفانه نه اشتهای ما قبول می کند و نه معده ما قدرت هضم اینها را دارد و از طرف دیگر اگر چند روزی از این غذا بخوریم مبتلا به زیادی خون و ترش شدن آن خواهیم شد. در صورتی که ما می توانیم این مقدار کلسیم را در کمتر از نیم لیتر شیر و صد گرم پنیر به دست آوریم و از این رو گفته اند آنجا که شیر نیست کلسیم وجود ندارد . واقعا هم همین طور آست بدون شیر کلسیم پیدا نخواهد شد . از طرف دیگر املاح کلسیم به اتفاق نمک طعام قسمتهای زیادی از مایعات بدن را تشکیل می دهند. این مایعات برای سلامتی بدن ما نهایت لزوم را دارند .

وجود کلسیم تنها برای استخوانها و دندانها و ناخنها و موهای ما لازم نیست بلکه برای محکم کردن عضلات نیز وجودش نهایت لزوم را دارد مخصوصا برای عضلات قلب که دائما در حرکت می باشند .

بدون کلسیم قلب خسته می شود و امراض قلبی را ایجاد می نماید . این امراض اکنون عامل شماره یک مرگ انسان می باشند . بدون کلسیم استخوانهای ما سست می شود و آهک بدن ما کم میگردد واکثر مردم به این بیماری مبتلا می باشند . ستون فقراتشان ناقص است ، شکستگی زیاد در استخوانهای آنها مخصوصا کشاله ران آنها پیدا می شود .

کلسیم برای متعادل نگاه داشتن سلسله اعصاب نهایت لزوم را دارد . نیمی از بدخوابیها سببش کلسیم است . از نظر ورزشکاری هم فرزی و زور زیاد جز با یک خون سرشار از کلسیم مسیر نیست و از این رو گفته اند آنجا که کلسیم نیست سلامتی وجود ندارد و از جمع این دو جمله : آنجا که شیر نیست کلسیم نیست ـ آنجا که شیر نیست سلامتی نیست ، جمله سومی به دست می آید :آنجا که شیر سلامتی نیست ، علاوه بر کلسیم نیاید فراموش کنیم که شیر چیزهای دیگر هم دارد که مهمترین آنها قند شیر است. امتحانات متعددی که در بنگاه علمی بهداشت غذایی شهر پاریس در موشها به عمل آمد این نتیجه حاصل گردید که قند شیر در جذب کلسیم تاثیر عجیبی دارد . وقتی به یک دسته از موشها غذایی می دادیم که تمام ترکیبات شیررا داشت ، موشها دارای استخوانی محکم و طبیعی با جداری کلفت می شدند در صورتی که وقتی به آنها غذایی می دادیم که تمام ترکیبات شیر را یه استثنای قندش داشت چنین نتیجه ای حاصل نمی گردید ، استخوان این حیوانات دارای جداری نازک و داخلی فراخ و پوک می شد . از این تجربیات اهمیت قند شیر ظاهرشد . قند شیر علاوه بر اثر فوق مدر بسیار خوبی بوده و ضد سموم بدن است ضمنا غذای خوب و لازمی برای موجودات ذره بینی مفید معده و روده ها است .

این موجودات که سازنده ویتامینهای ب و ک می باشند نه تنها برای سلامتی بلکه وجودشان برای ادامه حیات بشر لازم است . باری شیر یک غذای نجات دهنده و نگهبان است که به تنهایی می تواند عوارض کمبود غذایی را جبران نماید . بیماری چیزی جز کمبودی نیست و چون شیر مانع کمبودی است مانع جمیع امراض هم می باشد .

باید به یاد داشته باشید که شیر مخصوصا نجوشیده آن ضررهای زیادی دارد . اما شیرهای بریده مثل ماست و پنیر هیچگونه ضرری ندارند و فواید بیشتری دارند و میکروبهای خطرناک مثل سل که در شیر نجوشیده ممکن است پیدا شود در این ترکیبات نیست . شیر دارای تمام انواع مواد سفیده ای است که همه ی آنها برای غدد و مایعات بدن لازم است .

این مواد در ماست و پنیر برای جذب بدن ما آماده تر می باشند . ماست و پنیر دارای ویتامین ب است که یکی از آنها به ویتامین جوانی مشهور است و همچنین ماست محیط معده و روده ها را برای رشد میکروبهای مفید که ویتامین ب می سازد آماده می سازد .

 

iranew
iranew@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *