اگر احساس می کنید گوشی شما دچار مشکل شده است ممکن است این مشکل از باتری شما ایجاد شده باشد .
قصد داریم تا به شما ترفندهایی را معرفی کنیم که با علم به آن ها می توانید پی به این موضوع ببرید که آیا باتری گوشی شما سالم است یا خیر و در نهایت راه های رفع این مشکل ها را بیاموزید .
ابتدا باید به این موضوع توجه داشت که نشانه های خرابی باتری موبایل چیست ؟
به طور کلی ، هنگام خرابی باتری این مشکلات برای گوشی پیش می آید .

۱- گوشی خود به خود خاموش می شود
۲- گوشی هنگ می کند
۳- تنظیمات تاریخ و ساعت به هم می ریزد
۴- تخلیه باتری سریع صورت می گیرد

راه های پیشگیری از این مشکل
باید به این نکته مهم دقت کنیم که مشاهده یکی از مشکلات و تنها یک مرتبه ، نشان دهنده خرابی باتری شما نیست . اگر باتری خراب باشد . این نشانه ها به دفعات در گوشی ظاهر می شود .

هنگام شارژ باتری ، زمان لازم برای شارژ موبایل فقط و فقط ۴۵ دقیقه تا یک ساعت است که گر این زمان کمتر شود باعث می شود که باتری به اندازه کافی شارژ نشود و کارایی ای را که ما از باتری انتظار داریم به ما ندهد . اما گر این زمان بیشتر از یک ساعت شود ، باعث آسیب دیدن سلولهای داخلی باتری و در نتیجه کاهش طول عمر باتری می شود . ضمنا باید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از این که باتری را شارژ کنید باید کاملا باتری تخلیه شده باشد .

کافی است چند دقیقه قبل از شارژ باتری ( کاملا تخلیه نشده )گوشی را روشن نگه دارید تا باتری به حالت ولتاژ صفر برسد ، بعد می توان آن را با خیالی آسوده تر شارژ کرد این کار باعث می شود باتری گوشی تان نویی را به شما ارمغان دهد ، دوم این که باعث افزایش طول عمر باتری می شود .

iranew
iranew@gmail.com

2 thoughts on “نکته ها و نشانه های خرابی باتری در موبایل”

  1. باسلام خدمت شمادوست عزیز:گوشی من n73میباشد.شارژگوشی تا ۱۴ساعت کامل پراست .امایکدفعه باطری خالی میشود.باخرید باطری جدیدنیزمشکل حل نشد.

  2. سلام. از اطلاع رسانی خوبتون بسیار سپاسگزارم. گوشی من دقیقا” همین مشکل رو پیدا کرده. هر ۴ مورد ذکر شده در گوشیم (۶۲۳۰i نوکیا)به کرات اتفاق افتاد و در نهایت خود به خود خاموش شد. قائدتا” باید باتری جدید بخرم..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *