کم وزن ترین انسان بالغ در تاریخ جهان لوسیا زاراته ( متولد ۲ ژانویه ۱۸۶۳ در مکزیک ) می باشد که در ۱۷ سالگی ۶۷ سانتی متر قد و ۱۲۵/۲کیلو گرم وزن داشت . او هنگام تولد ۱/۱ کیلو گرم وزن داشت و در ۲۰ سالگی به مرز ۹/۵ کیلو گرم رسید.
لاغر ترین افراد با قد های معمولی و استاندارد کسانی هستند که از بیماری سیموندز رنج می برند  .
توضیح : بیماری سیموندز simmond’s در رابطه با عملکرد غده صنوبری  ( هیپوفیز ) است و عوارض آن به صورت سو ء هاضمه ، زردی صورت و ضعف بنیه ظاهر می شود .
در زنان کاهش وزن تا ۶۵ درصد وزن اولیه مشاهده شده است . خانم اما شالر ( تولد : ۸ ژوئیه ۱۸۶۸ ) اهل شهر سنت لوئیز در ایالات میسوری ، با قدی معادل ۱۵۷ سانتی متر وزنش تا ۲۰ کیلو گرم کاهش یافته بود .
ادوارد هگنر (۱۸۹۲- ۱۹۶۲ ) تبعه امریکا با ۱۷۰ سانتی متر قد ۲۲ کیلو گرم وزن داشت و از این رو « مرد اسکلتی » لغب گرفته بود .
در ژوئیه ۱۹۷۷ فوت یک زن ۸۳ ساله در ایالات پورکشایر جنوبی در انگلستان گزارش گردید که هنگام مرگ فقط ۱۵ کیلو گرم وزن داشته است .

هم زمانی زایش ها
تنها مورد تایید شده در مورد یک خانواده که ۵ فرزند آنها از نقطه نظر روز و ماه تولد وجه مشترک دارند ، متعلق به خانواده کامینز اهل کلینیت وود در ایالات ویرجینیا در آمریکا است . این ۵ فرزند که همگی در روز بیستم ماه فوریه متولد شده اند به ترتیب در سالهای ۱۹۵۲ ، ۱۹۵۳ ، ۱۹۵۶ ، ۱۹۶۱ ، ۱۹۶۶ به دنیا آمده اند . از نقطه نظر قانون احتمالات ،‌این که ۵ فرزند یک خانواده دارای وجه اشتراک در روز و ماه تولد باشند یک در ۱۷۷۹۷۵۷۷۷۳۰ است که رقم مزبور چیزی در حدود ۴/۵ برابر کل جمعیت کره زمین است .
رالف بترم ویلیامز در ۴ ژوئیه ۱۹۸۲ در شهر ویلمینگتون در ایالات کارولینای شمالی متولد گردید . پدرش ، پدر بزرگش  و بالاخره پدر پدربزرگش ( متولد سال ۱۸۷۶ )همگی در همین روز چهارم ماه ژوئیه متولد شده بودند .

iranew
iranew@gmail.com

One thought on “سبک وزن ترین انسان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *