طولانی ترین اغما
رکورد طولانی ترین اغما متعلق به خانم الین اسپوسیتو ( متولد ۳ دسامبر ۱۹۳۴ ) اهل ایالات فلوریدا در آمریکاست . وی در ۶ اوت ۱۹۴۱ هنگامی که شش سال داشت پس از یک عمل آپاندیس که در شیکاگو روی او انجام گرفت ، به حالت اغما رفت و دیگر هیچ گاه از جای خود بر نخاست تا این که در ۲۵ نوامبر ۱۹۷۸ در سن ۴۰ سال و ۳۵۷ روزگی ، پس از آن که ۳۷ سال و ۱۱۱ روز را در اغما گذرانده بود دار فانی را وداع گفت .آقای پل بالی ( متولد ۱۹۳۶ ) اهل دیژون در فرانسه نیز در پی یک حادثه تصادف اتومبیل ، از ۱۱ دسامبر ۱۹۵۵ تا ۷ فوریه ۱۹۹۰ در اغما به سر برد.

طولانی ترین سکسکه کردن
رکورد طولانی ترین سکسکه متعلق به چارلزاسبورن ( متولد ۱۸۹۴ ) اهل شهر آنتون در ایالات آیووا است که از ۱۹۲۲ تا کنون ادامه دارد. نامبرده هنگام ذبح یک خوک وحشی به این عارضه مبتلا شد و تا به امروز متجاوز از ۴۳۰ ملیون بار سکسکه کرده است.او دارای ۲ زن و ۸ فرزند است و تنها شکوه و شکایتش از زندگی این است که این سکسکه ها مانع از این می شوند که دندان های مصنوعیش را بتوتند درست در دهانش نگاه دارد .

عطسه کردن
طولانی ترین موردی که تا کنون برای عطسه کردن پیاپی ثبت شده ، مربوط به دوشیزه دونا گریفیث متولد ۱۹۶۹ اهل انگلستان است . او در تاریخ ۱۳ ژانویه ۱۹۸۱ به عطسه افتاد و در ۲۷ ژوئیه۱۹۸۱ رکورد ۱۹۴ روز قبلی را پشت سر گذاشت تعداد عطسه های نام برده در ۳۶۵ روز اول یک میلیون بار بوده است .حد اکثر سرعت ذراتی که هنگان عطسه کردن از دهان خارج می شود ۱۶۷ کیلومتر در ساعت ( معادل ۱۰۳مایل در ساعت ) اندازه گیری شده است .

بلند ترین خرخر
پژوهش ها در بخش گوش و حلق و بینی در بیمارستان سنت مری در لندن در نوامبر ۱۹۶۸ حکایت از این دارد که یک خرخر گوش خراش میتواند تا مرز ۶۹ دسیبل برسد . این شدت صوت را میتوان با صدای مته برقی که بین ۷۰ تا ۹۰ دسیبل است مقایسه کرد

iranew
iranew@gmail.com

3 thoughts on “طولانی ترین اغما”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *