پس انداز پول

هیچکس نیست که از پول بدش بیاید. اگر گاهی اوقات برایتان این سوال پیش می‌آید که افراد متمول و موفق چگونه این مقدار پول دارند این مطلب را تا انتها بخوانید. در ادامه فهرستی از راهکارهای پس‌انداز کردن برای شما ارائه شده است که می‌توانید با به کار گرفتن آنها همانند افراد ثروتمند پول پس‌انداز کنید.

۱- به هزینه‌های کوچک دقت کنید.
همه‌ی ما در مورد سرمایه‌گذاری و معاملات بزرگ بسیار دقیق هستیم. در‌حالیکه در مورد هزینه‌های به ظاهر کوچک سهل‌انگاری می‌کنیم. اما این هزینه‌های کوچک می‌توانند بسیار زیاد باشند.

“هرجایی که می‌توانید مقداری از هزینه خود را کم کنید. اینکار باعث جمع شدن مبلغ قابل‌توجهی می‌گردد.” (سوزی اورمان)

۲- بر آینده تمرکز کنید.
خرج کردن پول برای خریدن وسیله‌ای که دوستش داریم بسیار آسان است اما در پایان روز شما همه‌‌‌ آنچه داشته‌اید را خرج کرده‌اید بدون آنکه به اینکه چقدر پول در می‌آورید توجه کرده باشید. تمرکز خود را از راضی شدن در زمان حال به آینده تغییر دهید.

” شما بدون پول می‌توانید جوان باشید، ولی بدون آن نمی‌توانید پیر باشید.” (تنسی ویلیامز)

۳- برای تاثیر‌ گذاشتن روی دیگران چیزهای غیرضروری نخرید.
اگرچه ما دوست داریم به خاطر چیزهایی که داریم مورد توجه همسالان و دوستان خود قرار بگیریم، اما باید برای خود چارچوب‌هایی نیز در نظر داشته باشیم. چیزهایی  بخرید که به آنها نیاز دارید نه چیزهایی که توجه دیگران را جلب کند. در غیر اینصورت هیچ محدودیتی برای خرید کردن نیست!

“ازخرید کردن غیرضروری برای تحت تاثیر قرار دادن افرادی که حتی آنها را دوست ندارید دست بردارید.” (سوزی اورمان)

۴- حساب دخل و خرجتان را داشته باشید.
هزینه‌های زیادی در دنیای امروز وجود دارند که اگر برای آنها برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی نکنید بدون پس‌انداز خواهید شد. باید دخل و خرجتان بودجه‌بندی شده باشد. افراد ثروتمند می‌دانند پولهایشان از کجا می‌آید و چگونه خرج می‌شود.

“حساب دخل و خرج به شما می‌گوید پول شما کجا باید خرج شود به جای اینکه در عجب باشید که پولتان کجا خرج شده است.” (جان سی مکسول)

۵- سخت کار کنید.
برخلاف تصور عام که افراد ثروتمند تنها مشغول تفریح و لذت بردن از زندگی خود هستند، آنها بیشتر از افراد معمولی کار می‌کنند، می‌توان گفت در سنین پربازده حداقل بیشتر از افراد معمولی کار کرده‌اند. بنابراین سعی کنید درآمدتان را افزایش دهید و زمانیکه زیاد شد سهم بیشتری از آن را پس‌انداز کنید.

“من کار را دوست دارم و حقیقت این است که من بیشتر از این که خرج کنم پس انداز می‌کنم. من سرمایه‌گذاری می‌کنم. برای آینده برنامه‌ریزی می‌کنم. به دنبال به دست آوردن فرصت‌ها هستم و بیشتر از هر کسی که انتظار دارید کار می‌کنم.” (سوفیا ورگارا)

۶- سهم بزرگی از درآمد خود را پس‌انداز کنید.
ما تصور می‌کنیم که همیشه افراد ثروتمند در حال خودنمایی کردن و پول خرج کردن هستند اما اینگونه نیست. به همین دلیل است که آنها همچنان ثروتمند باقی می‌مانند.
آنها همیشه سهمی از درآمدشان را پس انداز می‌کنند. بنابراین سعی کنید تا قسمت زیادی از درآمد خود را پس‌انداز کنید. این کار باعث می‌شود هیچ‌وقت بدون پول نباشید.

“یک سوم را پس انداز کن، با یک سوم زندگی کن و یک سوم را ببخش.” (آنجلینا جولی)

۷- از حراج‌ها و معاملات استفاده کنید.
دقیقا مانند ما، ثروتمندان نیز مایل هستند بیشترین میزان پول را داشته باشند. آنها همیشه در جستجوی یافتن قراردادهای بزرگ، معاملات و تخفیف‌های بیشتر هستند.

“چرا باید برای چیزی قیمت بالاتری بپردازید در حالیکه شخص دیگری برای همان چیز پول کمتری پرداخت می‌کند؟” (سارا میشل گلر)

۸- پس انداز خود را عاقلانه سرمایه‌گذاری کنید.
ما معمولا مقادیر کم را نادیده می‌گیریم در حالیکه آنها می‌توانند به سرمایه‌ای هنگفت بدل شوند. اگر پول خود را درست سرمایه‌گذاری کنید از نتیجه آن شگفت‌زده خواهید شد.
“سرمایه‌گذاری یک پنی در اینجا، و یک دلار در آنجا باعث بیشتر شدن سرمایه می‌شود و از این طریق نتیجه‌ی دلخواه حاصل می‌گردد. اجرای این اقتصاد نیازمند اندکی آموزش است اما اگر کسی روش آن را بیاموزد و آن را به کار گیرد متوجه خواهد شد که رضایت بیشتری در پس انداز منطقی نسبت به خرج کردن غیر‌منطقی وجود دارد.” (بی تی بارنوم)

۹- فرمول افراد ثروتمند را به کار گیرید.
طرز فکر یک فرد عادی این است که معمولا بعد از اینکه با هزینه‌های ضروی مواجه شد شروع به پس‌انداز می‌کند. روش یک فرد ثروتمند کاملا برعکس است: ما این تفاوت را فرمول افراد ثروتمند می‌نامیم.
فرمول از این قرار است: به‌ محض دریافت درآمدتان درصد معینی از آن را برای بازگرداندن به اجتماع و درصد مشخصی را برای سرمایه‌گذاری روی اهداف مالی خود در نظر بگیرید. تنها آنچه باقی مانده است را خرج کنید.

” آنچه را بعد از خرج کردن باقی مانده پس انداز نکن بلکه آنچه بعد از پس انداز باقی مانده را خرج کن.” (وارن بافت)

۱۰- روزنه‌ها را پر کنید.
ثروتمندان هرگز هزینه‌‌های غیرضروری نمی‌کنند. آنها در مورد حق‌الزحمه‌ها و هزینه‌هایی که باید ازآنها اجتناب کرد بسیار دقیق هستند.

“در مورد هزینه‌های کوچک دقیق باشید، یک روزنه کوچک می‌تواند یک کشتی عظیم را غرق کند.” (بنجامین فرانکلین)

این نکات کاربردی را به کار گیرید تا تفاوت را در زندگی خود احساس کنید.

  موضوع: آموزش, جامعه | برچسب ها : ,
   تاريخ:۹۴/۰۵/۱۲   ساعت:۷:۵۵ قبل از ظهر نظر بدهيد

پست هاي مرتبط

نظر شما چیست ؟

    نظر سنجی