با اجرای برنامه تحول در نظام سلامت در بیمارستان‌های دانشگاهی، مادران در صورت انتخاب زایمان بدون درد و یا زایمان در آب، هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کنند.
قائم‌مقام معاونت درمان دانشگاه اظهار داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از بسته‌های ارائه‌شده ترویج زایمان طبیعی است، بر اساس این بسته هزینه‌های زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دولتی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی رایگان شده یعنی در صورت تمایل مادر به انجام زایمان طبیعی تمام هزینه‌ها بر عهده بیمارستان بوده و زایمان به‌صورت رایگان انجام می‌گیرد.
دکتر سید محمدکاظم تدین افزود: دو بیمارستان حضرت زینب (س) و حافظ شیراز وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال ارائه خدمات زایمان بدون درد و زایمان در آب هستند که این زایمان‌ها نیز جزو طرح تحول در نظام سلامت محسوب شده و رایگان محاسبه می‌شوند.
وی بیان کرد: برای ترویج زایمان طبیعی بازسازی بلوک‌های زایمان با ایجاد امکانات رفاهی از جمله فضاهای اختصاصی برای خوشایند سازی محیط زایمان طبیعی برای مادران انجام شده است.
تدین اضافه کرد: در چهار ماه نخست اجرای طرح تحول نظام سلامت کاهش هفت درصدی سزارین در بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شیراز و کاهش بیش از چهار درصدی سزارین در کل بیمارستان‌های استان فارس را شاهد هستیم.
وی گفت: در مورد ترویج زایمان طبیعی در بخش خصوصی نیز جلساتی با روسای بیمارستان‌های غیردولتی برگزار و درخواست شده که این مراکز نیز همگام باسیاست‌های ترویج زایمان طبیعی دوشادوش دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیش روند.
تدوین افزایش زایمان طبیعی در مراکز درمانی دانشگاهی شیراز را یکی از دستاوردهای اجرای برنامه تحول نظام سلامت در استان فارس به شمار آورد.

  موضوع: پزشکی | برچسب ها : , , ,
   تاريخ:۹۳/۰۹/۲۲   ساعت:۵:۰۴ بعد از ظهر نظر بدهيد

پست هاي مرتبط

نظر شما چیست ؟

    نظر سنجی