بي‌خوابي از جمله بيماري‌هايي است كه غالب مردم حداقل يك بار در زندگي خود آن را تجربه كرده‌اند. اين اختلال كه به دلايل مختلف از قبيل فشارهاي كاري، تنش‌هاي اجتماعي، استرس و اختلالات روحي و جسمي و گاهي به‌دليل بيماري در بدن ديده مي‌شود، درمان‌هاي متنوعي دارد كه يكي از كم ‌عارضه‌ترين آن‌ها استفاده از شيوه‌هاي درماني طب سنتي و مكمل در سراسر جهان است.

 قبل از خواب رعايت كنيد

به گفته متخصصان رعايت نكاتي ساده به هنگام خواب تاثير مناسبي بر چگونگي و كيفيت خواب دارد. به‌عنوان مثال داشتن تختخواب مناسب و پاكيزه، تاريك كردن اتاق خواب، آرام بودن فضاي خانه، دوش آب گرم گرفتن، نوشيدن يك ليوان شيرگرم، صرف غذاي مختصر در وعده شام، حفظ آرامش، ‌مرورنكردن مشكلات و فشارهاي روزانه از عواملي است كه افراد را به داشتن خوابي آرام كمك مي‌كند. به گفته متخصصان بهتر است هنگام خواب از تماشاي تلويزيون به‌خصوص تماشاي فيلم‌هاي هيجان انگيز و درام و همين طور مطالعه كتاب و مرور اخبار و حوادث روزنامه‌ها پرهيز كرد. –

 درمان بي‌خوابي با طب سوزني

متخصصان طب سنتي چين شيوه‌هاي متنوعي براي درمان بي‌خوابي دارند كه يكي از مهم‌ترين و شايع‌ترين آن‌ها طب سوزني است. گياه درماني، اصلاح شيوه زندگي و رژيم غذايي از ديگر تكنيك‌هايي است كه در طب چيني براي درمان بي‌خوابي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. افراد زيادي در سراسرجهان وجود دارند كه از طريق اين روش تغييرات قابل ملاحظه‌اي را در كيفيت خواب‌شان احساس كردند، به‌گونه‌اي كه بدون نياز به مسكن يا قرص‌هاي خواب آور به خوابي آرام فرو رفتند.

 تكنيك عطردرماني براي بي‌خوابي

متخصصان شيوه درماني عطردرماني با استفاده از رايحه روغن‌هاي گياه اسطوخودوس، سنبل، بابونه و ديگر روغن‌هاي آرامش بخش به درمان بيماري بي‌خوابي مي‌پردازند. در اين شيوه مقداري از روغن سنبل را در كيسه‌اي كوچك ريخته و آن را زير بالش يا در نزديكي محل خواب خود قرار مي‌دهند، رايحه اين روغن به مرور موجب ريلكس‌شدن بدن شده و اعصاب و روان فرد را آماده خوابيدن مي‌كند.

  موضوع: پزشکی | برچسب ها : ,
   تاريخ:۹۱/۰۷/۲۳   ساعت:۱:۴۵ بعد از ظهر ۱ نظر

پست هاي مرتبط

یک دیدگاه برای “درمان بی خوابی”

  1. سلام ممنون از این مطلب و می خوام بدونم این گیاه تو عطاری ها هست؟

نظر شما چیست ؟