ایگور استیماچ

ایگور استیماچ با ۴ قهرمانی در لیگ کرواسی و البته سرمربی گری تیم ملی فوتبال این کشور به استقلال نزدیک شده است.


ایتروز – خبر ؛ ایگور استیماچ ، گزینه نهایی سرمربی گری تیم فوتبال استقلال تهران از سرشناس ترین بازیکنان تاریخ فوتیال کرواسی و البته سرمربی سابق تیم ملی این کشور است .

وی در عرصه بازیگری و سرمربی گری رزومه درخشانی دارد و به عنوان یکی از چهره های شناخته شده در کشور کرواسی عناوین و افتخارات نسبتا زیادی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است .

ایگور استیماچ در ۶ سپتامبر ۱۹۶۷ در شهر مت کوویچ یوگسلاوی سابق به دنیا آمد .

در جوانی برای تیم های جوانان نرتدا مت کوویچ و هایدوک اشپیلت بازی کرد .

وی در رده بزرگسالان به عنوان مدافع میانی در بین سال های ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۲ سه مرتبه پیراهن تیم هایدوک اشپیلت را به تن کرد و در ۱۰۲ بازی هفت بار موفق به زدن گل برای این تیم شد .

دینامو وینکوفسی که اکنون به سیبالیا تغییر نام داده دیگر تیمی بود که ایگور در کرواسی پیراهن آن را پوشید و در فصل ۱۹۸۶٫۱۹۸۷ با انجام سی ویک بازی ۲گل به ثمر رساند.

ایگور استیماچ

وی در سال ۱۹۹۲ برای اولین بار لژیونر شد و با رفتن به کشوراسپانیا ۲فصل برای تیم کادیز به میدان رفت .۲۲ بازی و چهار گل آمار استیماچ در این تیم اسپانیایی بود .

این بازیکن کروات در سال ۱۹۹۵ به فوتبال انگلیس رفت و در طول چهار فصل بازی برای تیم دربی کانتی در هشتاد و چهار بازی ، سه بار دروازه حریفان را باز کرد .

آخرین باشگاه استیماچ در دوران بازیگری وست هام انگلیس بود که در ۲ فصل حضور در این تیم لندنی با چهل و سه بازی یک گل به ثمر رساند.

مهم ترین افتخارات استیماچ در دوران بازیگری قهرمانی با هایدوک اشپیلت در سال های ۱۹۹۲،۱۹۹۴و ۱۹۹۵ در لیگ کرواسی و قهرمانی جام حذفی این کشور در سال های ۱۹۹۳ و ۱۹۹۵ است .

در عرصه ملی استیماچ چهار بازی برای تیم ملی جوانان یوگسلاوی سابق انجام داد و در کارنامه دوازده ساله حضور وی در تیم ملی فوتبال کرواسی پنجاه و سه بازی و ۲ گل به چشم می خورد .

مهم ترین افتخار تاریخ بازی استیماچ بدون شک با سومی تیم ملی فوتبال کرواسی در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه رقم خورد .

دوران مربی گری استیماچ به مانند بازیگری با حضور در تیم هایدوک اشپیلت در سال ۲۰۰۵ رقم خورد. وی در سال ۲۰۰۶ هدایت تیم فوتبال سیبالیا را به عهده گرفت . پس از دو سال استراحت استیماچ با مربی گری ان کی زاگرب به این عرصه بازگشت .

ایگور استیماچ

ایگور استیماچ پس از کناره گیری اسلاون بیلیچ در سال ۲۰۱۲ از تیم ملی کرواسی هدایت این تیم را به دست گرفت ولی در روز پانزده اکتبر ۲۰۱۳ بعد از شکست ۲٫۰ این تیم مقابل اسکاتلند در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ از سمت خود اخراج شد .

این مربی در فصل گذشته لیگ کرواسی هدایت تیم زادار را به عهده داشت.

قهرمانی فصل ۲۰۰۵ لیگ کرواسی با هایدوک مهم ترین عنوان دوران سرمربی گری استیماچ است.

حال باید دید در صورتی که این مربی با آبی پوشان پایتخت ایران به توافق برسد چه عملکردی خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران.

  موضوع: ورزش | برچسب ها : ,
   تاريخ:۹۴/۰۲/۲۸   ساعت:۸:۲۶ بعد از ظهر دیدگاه‌ها برای ایگور استیماچ کیست؟ بسته هستند

پست هاي مرتبط

نظرات بسته شده است.

    نظر سنجی